İşletmeniz AR (Artırılmış Gerçeklik) İçerik Nasıl Oluşturabilirsiniz

İşletmeniz İçin Artırılmış Gerçeklik İçeriği Nasıl Oluşturulur

Bizler DevTeam.Space yılda artırılmış gerçeklik (AR) uygulamalar geliştirmek için çok sayıda müşteri ile çalıştık. Bu projeler boyunca, hem tasarım gibi iç süreçleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için hem de heyecan verici yeni yazılım uygulamalarının belkemiği olarak AR’nin işletmelere karşı gerçekleşmemiş potansiyelini görmeye başladık.

AR kullanmayı planlayan işletmelerin içeriğe odaklanması gerekir. Böyle bir işte üst düzey bir liderseniz, işletmeniz için artırılmış gerçeklik içeriğinin nasıl oluşturulacağına ilişkin bu kılavuz sizin için doğru olanıdır.

İÇİNDEKİLER
Artırılmış Gerçeklik (AR): Nedir?
AR nasıl çalışır
Artırılmış Gerçekliği nerede kullanabilirsiniz?
AR için görünüm: Pazarı nasıl?
AR’de içeriğin önemi
Artırılmış gerçeklik içeriği nasıl oluşturulur?
Artırılmış gerçeklik uygulamanızı başlatmayı mı planlıyorsunuz?

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK (AR): NEDİR?

Artırılmış Gerçeklik (AR), bir kullanıcının fiziksel ortamında dijital bilgileri üst üste koyabileceğiniz bir teknolojidir. AR kullanan uygulamalar, kullanıcıların fiziksel ortamında görsel ipuçlarını tanır.

Bu tür uygulamalar dijital içerik oluşturmak için özel amaçlı 3D programlar kullanır. Söz konusu dijital içerik, uygulamanın fiziksel ortamla entegre olduğu bağlama duyarlıdır. AR hakkında “ VR vs artırılmış gerçeklik: iş fikriniz için en iyisi hangisi? ” Kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ”.

AR NASIL ÇALIŞIR?

AR nasıl çalışır? AR içeriği oluşturmaya başlamadan önce bunu anlamak çok önemlidir. Bir AR sistemi aşağıdaki gibi çalışır:

Kamera, GPS, Jiroskop, vb. Gibi giriş donanım cihazları gerçek içeriği yakalar ve sistemin donanım işlemcisine iletir.
İşlemci, girişi web sunucusuna ve / veya bulut sunucusuna göndermek için yazılım katmanını kullanır ve uygun sanal nesneler ister.
AR içerik oluşturma yazılımı kullanarak, AR sistemi sanal nesneler oluşturur ve bunları web / bulut sunucusuna geri gönderir.
Sunucu, artırılmış içeriği AR uygulamasına ve tarayıcıya ileten sanal nesneleri işlemciye gönderir.
Son olarak, AR uygulaması artırılmış içeriği görüntüleme aygıtlarına, örneğin Başa Monte Ekran (HMD), Akıllı Telefon ekranı vb.
AR girişinin aşağıdaki türlerde olabileceğini unutmayın:

İşaretçi tabanlı: Giriş cihazı bir nesnenin görüntüsünü yakalar ve AR uygulaması bunun için uygun dijital içerik oluşturmaya çalışır.
Konum tabanlı: Bu durumda, giriş cihazı cihazın GPS konumunu yakalar. Cihazdaki sensörler, girişin bir parçasını oluşturan yönünü de yakalar. AR uygulaması daha sonra uygun dijital içeriği oluşturur, gerçek sahneye bindirir ve kullanıcıya geri gönderir.
Bununla ilgili daha fazla bilgiyi “ Artırılmış Gerçeklik nasıl çalışır? ”.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİĞİ NEREDE KULLANABİLİRSİNİZ?
Artık AR’nin nasıl çalıştığını daha iyi anladığınıza göre, bu umut verici teknolojiyi nerede kullanabileceğinizi görelim. Çeşitli endüstriler kilit AR kullanım durumlarına sahiptir, örneğin:

İç tasarım ve dekorasyon: İç tasarım ve dekorasyon endüstrisindeki işletmeler, müşterilerinin ürünlerini AR uygulamalarını kullanarak sanal olarak deneyimlemelerini sağlayabilir. Bu kullanım durumunu daha önce “ Design This Home gibi bir ev tasarımı uygulaması nasıl yapılır ” bölümünde açıklamıştım .
Güzellik endüstrisi: Önde gelen güzellik bakım markaları, müşterilerini ürünlerini sanal olarak denemek için AR kullanıyor, ayrıca AR, güzellik koçluğunda da bir iz bıraktı. Rehberimiz “ Bir artırılmış gerçeklik saç modeli uygulaması nasıl yapılır ” bu kullanım durumunu ayrıntılı olarak açıklar.
Oyun: Pokémon Go’nun gösterdiği gibi AR’nin oyun sektöründe önemli bir kullanımı var. Bunu “ Pokémon Go gibi bir oyun nasıl yapılır?” Bölümünde okuyabilirsiniz. ”. Medya ve eğlence şirketleri ilgi çekici içerik oluşturmak için AR’yi kullanabilir.
Sağlık: Sağlık sektöründeki işbaşı eğitimleri pahalı olabilir, ancak AR doktorların ve sağlık endüstrisi teknisyenlerinin karmaşık görevleri öğrenmesine yardımcı olur.
Perakende: İşletmeler, müşterilerinin ürünlerini sanal olarak deneyimlemek için AR uygulamalarını mağazada kullanmalarına olanak tanır.
Üretim: Üretim şirketleri, karmaşık ekipmanların bakım ve onarımı için AR kullanmaktadır.
Seyahat ve Turizm: Seyahat ve turizm şirketleri AR’yi potansiyel turistlere kapsamlı bir deneyim sunmak için kullanmaktadır.
“ Artırılmış gerçeklik için 10 gerçek kullanım durumu ” nda daha fazla AR kullanım durumu hakkında bilgi edinin .

Bir sonraki projeniz için uzman geliştiriciler işe alın
Güvenenler

Tüm endüstriler, toplantıları ve konferansları daha iyi yönetmek için AR’yi Sanal Gerçeklik (VR) ile birlikte kullanabilir. Dağıtılmış ekiplerin ve uzak çalışanların üstünlüğü göz önüne alındığında yüz yüze toplantılar yapmak zordur, ancak AR ve VR yardımcı olabilir. Bu kullanım durumu hakkında daha fazla bilgi için “ VR ve AR’nin konferans görüşmelerini ve iş toplantılarını nasıl iyileştirebileceğini ” okuyun .

AR İÇİN GÖRÜNÜM: PAZARI NASIL?
AR için küresel pazar hızlı bir büyüme yaşıyor. Bu pazarın değeri 2017’de 4.2 milyar dolardı, ancak 2025 yılına kadar 85 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu% 33.7’lik bir CAGR’yi temsil ediyor. “ 2025 yılına kadar 85,0 milyar dolar değerinde artırılmış gerçeklik piyasası ” nda bu tahmin hakkında daha fazla bilgi edinin .

Başka bir tahmin, küresel AR pazarının CAGR’sini% 65 oranında artırıyor! Bu tahmini hakkında “ Artırılmış gerçeklik piyasası analizi – pazar büyüklüğü, payı ve tahmini ” konusunu okuyun .

AR’DE İÇERİĞİN ÖNEMİ
AR muazzam bir potansiyele sahip olsa da, büyümesini engelleyebilecek birkaç zorluk var. Önemli bir zorluk, yüksek kaliteli içeriğin olmamasıdır. Bu çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir, örneğin AR içeriğinin zayıf çözünürlüğü.

Bu, optimal olmayan kullanıcı deneyimiyle sonuçlanır, dahası, deneyim genellikle yeterince sürükleyici değildir. Bu meydan okuma hakkında daha fazla bilgi için “ Artırılmış gerçekliğin karşılaştığı en büyük 6 zorluk ”.

Piyasa gözlemcileri, yüksek kaliteli 3D içeriğin bulunmamasının AR kullanıcılarını nesnelerini ve ortamlarını oluşturmaya zorladığını belirtiyor. Bu tür bir içerik oluşturmak için çok fazla çalışma gerektirdiğinden bu kolay değil. Bu konuyla ilgili olarak okuyabilirsiniz “ Büyük bir kalite VR / AR içeriği eksikliği var – bu başlangıç ​​bunu düzeltmek istiyor ”.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İÇERİĞİNİ NASIL YARATIRSINIZ?

AR’deki içeriğin önemi ve gerektirdiği iş miktarı göz önüne alındığında, artırılmış gerçeklik içeriği oluşturmak için sağlam araçlar kullanmanızı öneririm. Bu tür araçlara örnekler aşağıdaki gibidir:

1. Amazon Sümer
Amazon Sumerian , programlama veya grafik becerileri olmadan AR ve VR uygulamaları oluşturmanızı sağlayan kapsamlı bir AR / VR motorudur. Sümer ile sürükleyici ve etkileşimli sahneler oluşturabilirsiniz.

Sumerian ile oluşturulan AR / VR uygulamalarınız Oculus Go, Oculus Rift, HTC Vive, HTC Vive Pro, Google Daydreams vb. Tüm AR / VR platformlarıyla çalışacaktır. İster Android ister iOS için artırılmış gerçeklik uygulamaları oluşturun, sadece iyi destek!

Sümer’in önemli bir avantajı, AR içeriği oluşturmayı kolaylaştırmasıdır. Karakterler, mobilyalar, vb. 3D nesneler oluşturabilirsiniz. Sümer, tasarım, canlandırma ve komut dosyası oluşturma için kapsamlı bir ortam sunar.

Sümer ile aşağıdakilerin tümünü kolayca yapabilirsiniz:

Varlık yükleme;
Ana bilgisayar oluşturma;
Sahneleri düzenleme;
Sahnelerinizi yayınlama.
Sümer’in bir diğer önemli avantajı da kapsamlı belgelendirmeleridir. “ Amazon Sümer artırılmış gerçeklik araçlarını ” okuyabilir ve Sümer’i nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Belgeler aşağıdakileri kapsar:

AR kamera, AR kamera kontrolü, vb .;
Android ve iOS için örnek projeler.
Gösterge tablosunu, düzenleyicisini vb. Kullanma
Fiyatlandırma planlarını görüntülemek için Amazon Sümer fiyatlandırma sayfasını ziyaret edin .

2. Vektör
Vectary , sağlam bir çevrimiçi 3D tasarım ve 3D modelleme yazılımıdır. AR içeriği oluşturmak veya web sitenizde ürün veya tasarım sergilemek isteyip istemediğiniz iyi bir seçimdir.

Vectary çeşitli özellikler ve avantajlar sunar, örneğin:

Bir sonraki projeniz için uzman geliştiriciler işe alın
62
Uzman
geliştirme ekibi, 1.200 en iyi geliştirici
100+
İşletme
son 3 yılda bize güvendi

3D tasarım için eksiksiz bir araç seti sunar ve AR içeriği oluşturmak için bunları tarayıcınızda kullanabilirsiniz.
Vectary profesyonel ve sezgisel bir tasarım arayüzüne sahiptir.
Vectary ile AR içeriği oluştururken ekip üyelerinizle işbirliği yapabilirsiniz.
Vectary, filtreler ve efektler uygulamanızı sağlar.
Vectary’ü diğer birçok popüler araçla entegre edebilirsiniz.
Bu ayrıntılı bir liste değildir ve Vectary özellikleri sayfasında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Ekibiniz kullanmak için kapsamlı Vectary belgelerine başvurabilir , ayrıca “ 3D modellemeyi öğrenin ” bölümündeki öğrenme kaynaklarına erişebilir . Fiyatlandırma planlarını görüntülemek için Vectary fiyatlandırma sayfasını ziyaret edebilir , ayrıca SSS’lerini de görüntüleyebilirsiniz.

3. ROAR
ROAR sadece AR içeriği oluşturmak için bir araç seti değil, aynı zamanda kapsamlı bir AR platformudur. AR içeriği, medya ve eğlence, perakende, reklamlar vb. Gibi birçok kullanım durumu için kullanarak oluşturabilirsiniz. ROAR, ARKit, ARCore vb. İle uyumludur.

ROAR, birçok yararlı araç sunan AR içeriği oluşturmak için kapsamlı bir editör sunar. Düzenleyicinin kullanımı kolaydır, bu nedenle teknik olmayan kullanıcılar bunu kullanarak AR içeriği oluşturabilir.

Bu içeriği kullanarak AR içeriği oluşturabilir ve bunları test edebilirsiniz. ROAR düzenleyicisi, içeriğinize video, ses, Harekete Geçirici Mesaj (CTA) düğmeleri, resimler, metinler, 3B modeller vb. Gibi tüm AR özelliklerini dahil etmenizi sağlar. Editör yararlı şablonlar içerir.

Hedef görüntüleri (işaretçileri), 3B modelleri, videoları vb. Nasıl ekleyebileceğinizi öğrenmek için ROAR web sitesinde “ Kendi Artırılmış Gerçekliğinizi Yaratın ” sayfasını ziyaret edin . Bu sayfada, CTA düğmelerini, görüntüleri, metinleri, Bu sayfadan ARKit, ARCore ve WebAR için AR içeriği oluşturmayı da öğrenebilirsiniz.

ROAR’ın çeşitli fiyatlandırma paketleri vardır ve bunlar hakkında ROAR web sitesinin “ Planlar ve fiyatlandırma ” sayfasında okuyabilirsiniz . Şirket ayrıca özelleştirilmiş bir plan sunuyor.

4. Vuforia Stüdyosu
Vuforia Studio , PTC’den olan tanınmış AR platformu Vuforia’nın bir parçasıdır . “ Doğru kurumsal AR çözümünü seçmenin nihai kılavuzu ” nda açıkladığım gibi , Vuforia, üretim, perakende vb. Sektörlerde önemli kullanım durumlarına sahip güçlü bir AR platformudur. İster iOS ister Android için AR uygulamaları oluşturun, Vuforia çalışacaktır sadece iyi!

Vuforia Studio bir sürükle ve bırak AR içeriği yazma ortamıdır ve aşağıdaki özellikleri ve avantajları sunar:

3D içerik ve animasyonlu diziler içerdiğinden AR içerik oluşturmayı hızlandırabilirsiniz. Bunlar Vuforia’yı endüstriyel AR kullanım durumları için son derece uygun hale getirir.
Vuforia Studio ölçeklenebilir, ayrıca tüm AR içeriğinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz.
IoT ve analitik yetenekleri sayesinde Vuforia Studio değerli bilgiler sunuyor.
Vuforia Studio, Karışık Gerçekliği (MR) destekler ve kurumsal kullanım için son derece uygundur.
Vuforia Studio dahil Vuforia platformu hakkında dokümantasyon bulmak için PTC kaynak merkezi web sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Vuforia’yı denemek veya satın almak istiyorsanız, “ PTC çözümlerini deneyin ve satın alın ” web sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

5. Wikitude Studio
Wikitude Studio , sağlam bir AR geliştirme platformunun parçası olan bir AR içerik oluşturma aracı örneğidir. AR geliştirme araçlarının tanınmış sağlayıcısı Wikitude’un bir parçası .

Wikitude Studio’nun birçok avantajı vardır, örneğin:

Deneyimli bir AR geliştiricisi olmasanız bile ilgi çekici AR içeriği oluşturmak için kullanabilirsiniz.
Wikitude Studio, AR varlıklarını oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan kapsamlı bir araç setidir, ayrıca içeriğinizi yayınlamak için kullanabilirsiniz.
Wikitude, AR uygulama geliştirme için yazılım geliştirme kitleri (SDK’lar) sunar ve Wikitude Studio onlarla iyi entegre olur.
Wikitude Studio bir dizi sürükle ve bırak aracıdır, ayrıca oldukça sezgisel bir araç olan Wikitude Studio Editor’ü içerir. Studio Editör, resimleri, nesneleri, sahneleri vb. Artırmayı kolaylaştırır.
Kapsamlı belgeleri sayesinde Wikitude Studio’yu kolayca kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için “ Studio’ya Giriş ” bölümünü okuyun . Fiyatlandırma planlarını görüntülemek için Wikitude Mağazası sayfasını ziyaret edin .

6. ZapWorks
ZapWorks popüler bir AR araç setidir ve onu kullanarak ilgi çekici AR uygulamaları oluşturabilirsiniz. ZapWorks ürün paketi arasında, AR içeriği oluşturmak için ZapWorks Studio’yu kullanabilirsiniz .

ZapWorks Studio, özelleştirilebilir AR, VR ve MR içeriği oluşturmanıza olanak tanır. Fiziksel ortamdaki dijital içeriği üst üste koymak için kullanabilirsiniz, ayrıca ZapWorks ARKit ve ARCore ile uyumludur.

ZapWorks Studio, 3D, görüntüler, animasyon, komut dosyası oluşturma, dünya takibi, yüz izleme, eylem takibi, videolar vb. Özelliklerini destekler.

Öğrenme kaynaklarını bulmak için ZapWorks belgeleri web sayfasını ziyaret edin . Şirket esnek bir dizi fiyatlandırma planı ve faturalandırma seçeneği sunar ve bunları “ ZapWorks iş için fiyatlandırma ” web sayfasında inceleyebilirsiniz.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK UYGULAMANIZI BAŞLATMAYI MI PLANLIYORSUNUZ?
İçerik oluşturma için artırılmış gerçeklik araçları, artırılmış gerçeklik uygulamanızı oluşturmanıza kesinlikle yardımcı olabilir. Bununla birlikte, önemli bir parçası olmasına rağmen, içerik artırılmış gerçeklik uygulama geliştirmesinin sadece bir parçasıdır! Bir AR uygulaması geliştirmek, örneğin AR geliştiricilerini bulmak, doğru BT altyapısını temin etmek, etkili bir geliştirme yaklaşımı formüle etmek ve projeyi iyi yönetmek gibi çok daha fazlasını içerir.

AR programlama karmaşık olabilir, bu nedenle bu tür projeler için tanınmış bir yazılım geliştirme şirketine katılmanızı öneririm. Kılavuzumuzu okuyun “ En iyi yazılım geliştirme şirketi nasıl bulunur? ”Diye ekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Dilerseniz Çerez-Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Gizlilik Politikasını Oku