Web Sitesinin Hızı Neden Bu Kadar Önemli?

Web sitenizi optimize etmeye gelince, muhtemelen site hızından daha fazla gözden kaçan bir metrik yoktur. Site hızı, hem kullanıcı deneyimine hem de arama motoru optimizasyonuna katkıda bulunan bir faktördür, ancak genellikle ihmal edilir.

Bu blog gönderisinde, web siteniz için site hızının önemini ve bunun neden dikkat etmeniz gereken bir ölçüm olduğunu vurgularız.

SITE HIZI ÖNEMI
Yukarıda belirttiğimiz gibi, site hızı web sitenizin ziyaretçisinin deneyiminde önemli bir rol oynar . Kendini onların yerine koy. Bir web sitesini ziyaret ettiyseniz ve bir salyangoz hızında yüklüyse, bu sizi hayal kırıklığına uğratmaz mı? Bu, web sitesine daha derin dalış ve o şirketin neler sunabileceğini görmek sizi kapatmaz mı?

Araştırmalar, sayfa yükleme sürelerinde yalnızca bir saniyelik bir gecikmenin sayfa görüntülemelerinde% 11’lik bir düşüşe, web sitesi dönüşümlerinde% 7’lik bir kayba ve müşteri memnuniyetinde% 16’lık bir düşüşe neden olabileceğini gösteriyor.

Web sitenizin hızı genellikle işletmenizin bir kullanıcı üzerinde yapabileceği ilk izlenimdir, bu nedenle onu olumlu bir hale getirmek için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız.

Kullanıcı deneyimi çok önemli olsa da, site hızı da arama motoru sıralamalarınıza katkıda bulunan bir faktördür. Sitenizi hızlandırmak, sıralamanızı iyileştirerek web sitenizin ziyaretçilerini, dönüşümlerini ve umarım müşterilerinizi artırabilir.

SITENIZI HIZLANDIRMA
Okuduğunuz gibi, site hızının önemli olduğu açıktır. Ancak, sitenizi gerçekten nasıl hızlandırabileceğinizi bilmiyorsanız, bu bilgiye sahip olmak yardımcı olmaz. Web sitenizi hızlandırmanın birkaç yolu:

Görüntüleri en iyileştirme – Kaliteden ödün vermeden görüntü dosya boyutlarınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. İnternette birkaç araç ve hatta bunu sizin için yapabilen fotoğraf editörleri var. Görüntü boyutlarınız ne kadar küçük olursa, web sitenize yüklenmesi daha az sürer.
Web sitesi önbelleğe almayı kullan – Bu, sayfalarınızın en son sürümlerini önbelleğe alır ve kullanıcılarınıza görüntüler; böylece tarayıcıların yükü, her açıldığında sayfanın her yönünü yüklemek zorunda kalmaz.
İçerik dağıtım ağı (CDN) kullanma – CDN, kullanıcının bulunduğu yere bağlı olarak web sitesi sayfalarınızı yayınlar. Konumlarının yakınında bir sunucu varsa, sayfa çok daha hızlı yüklenir.
Eklenti sayısını azaltın – Web sitenizde gerekli olmayan eklentiler varsa bunları kaldırın. Sayfa yükleme sürelerini büyük ölçüde artırabilirler.
optimize-your-web-kodKodunuzu optimize edin – Web sitesi kodunuzu optimize ederek, tarayıcılar web sitenizin çalışması için gerekli olmayan aşırı miktarda kod yüklemek zorunda kalmaz. Tarayıcının yüklemesi gereken kod miktarını azaltarak, web sitenizin yükleme süresi hızlanır.
HIZINIZI TEST ETME
Web sitenizin site hızını test etmek için kullanabileceğiniz çok sayıda araç vardır. Favorilerimizden bazıları:

Google PageSpeed ​​Insights – Sitenizin hızı ve optimizasyonu söz konusu olduğunda bu araç size 100 üzerinden bir puan verir. Ayrıca, sayfanızın hızlarını nasıl optimize edeceğiniz konusunda öneriler sunar.
GTmetrix – Bu, sayfa hızınıza bir harf notu veren mükemmel bir araçtır ve yüklenme süresi, toplam sayfa boyutu ve sayfanızın kaç istekte bulunduğu hakkında size bilgi verir. Ayrıca, sayfanızı nasıl optimize edebileceğinize ilişkin birkaç öneri sunar.
Pingdom – Diğer araçlar gibi bu web sitesi de size bir performans derecesi, yükleme süresi, sayfa boyutu ve sitenizin yaptığı isteklerin sayısını verir. Ayrıca sayfanızın hızını farklı bölümlere ayırır ve her bölüm için harf notları verir (örneğin, ‘Yönlendirmeleri En Aza İndir’ veya ‘Kötü İsteklerden Kaçının’).
Web sitenizin yükleme hızı son derece önemlidir. Arama motoru optimizasyonunuzla birlikte ziyaretçilerinizin kullanıcı deneyimini oluşturabilir veya bozabilir. İhmal etmeyi bırakın ve web sitenizi maksimum verimlilikle çalıştırmak için çalışmaya başlayın.

Kaynak Backlinko

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Dilerseniz Çerez-Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Gizlilik Politikasını Oku