2003 Yılından Günümüze Tüm Google Algoritma Güncellemeleri

Google Algoritma Güncellemelerinin Geçmişi
Google Algoritmaları nedir?
Google’ın algoritmaları, arama dizininden veri almak ve bir sorgu için mümkün olan en iyi sonuçları anında sunmak için kullanılan karmaşık bir sistemdir. Arama motoru, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) alaka düzeyine göre sıralanmış web sayfaları sunmak için algoritmalar ve çok sayıda sıralama sinyalinin bir kombinasyonunu kullanır.

Google, ilk yıllarında algoritmalarında yalnızca bir avuç güncelleme yaptı. Artık Google her yıl binlerce değişiklik yapıyor.

Bu güncellemelerin çoğu o kadar hafiftir ki, tamamen fark edilmezler. Ancak, bazen, arama motoru, SERP’leri önemli ölçüde etkileyen büyük algoritmik güncellemeleri sunar:

Fred
Müdahaleci Geçiş Reklamları Güncellemesi
mobilegeddon
RankBrain
Panda
Penguen
sinekkuşu
Güvercin
maaş günü
EMD (Tam Eşleme Alanı)
Sayfa Düzeni Algoritması
Aşağıda, yıllar boyunca kullanıma sunulan Google algoritması lansmanlarının, güncellemelerinin ve yenilemelerinin tam bir listesini ve bu değişikliklerin her birini anlamak isteyen SEO uzmanlarının kaynaklarına bağlantılar derledik.

Google Algoritma Güncellemeleri ve Değişiklikleri: Tam Bir Geçmiş
Ücretsiz deneyin
İLAN
Bir Yıl Seçin
Tüm Güncellemeler
22 Ocak 2020
Öne Çıkan Snippet Tekilleştirme
Google’dan Danny Sullivan , Twitter üzerinden, öne çıkan bir snippet konumundaki web sayfalarının artık normal organik listelerde tekrarlanmayacağını doğruladı . Bu değişiklik, dünya çapındaki tüm arama listelerinin% 100’ünü etkiledi.

Oku: Google: Öne Çıkan Parçacıkları Olan Web Sayfaları Sayfa 1’de İki Kez Görünmez

Oku: Google, Öne Çıkan Parçacıklar Güncellemesi Hakkında Rehberlik Sunuyor

Okuyun: Google’ın Öne Çıkan Snippet Değişiklikleri ve Organik Trafik Üzerindeki Etkisi [ÇALIŞMA]

Okuyun: Google’ın Çift Daldırma Özellikli Snippet Güncellemesinin Etkisini Açma

İLAN

İLAN

13 Ocak 2020
Ocak 2020 Temel Güncelleme
Google’dan Danny Sullivan, bir tweet aracılığıyla geniş bir çekirdek algoritma güncellemesinin yayınlanmak üzere olduğunu duyurdu . Google, diğer tüm geniş çekirdek algoritma güncellemeleriyle aynı kılavuzu tekrar sağladı.

Okuyun: Google Ocak 2020 Çekirdek Güncellemesi Anında Yayında

İLAN

9 Aralık 2019
BERT (Dünya Çapında)
Google’dan Danny Sullivan tweet attıBERT dünya çapında piyasaya sürülmeye başladı ve şu dilleri içeriyordu: Afrikaanca, Arnavutça, Amharca, Arapça, Ermenice, Azeri, Bask, Belarusça, Bulgarca, Katalanca, Çince (Basitleştirilmiş ve Tayvan), Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce Estonca, Farsça, Fince, Fransızca, Galiçyaca, Gürcüce, Almanca, Yunanca, Gücerat Dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Cavaca, Kannadaca, Kazakça, Khmer, Korece, Kürtçe, Kırgızca, Laoca, Letonca , Litvanyaca, Makedonca Malay (Brunei Darussalam & Malaysia), Malayalam, Maltaca, Marathi, Moğolca, Nepalce, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Pencapça, Rumence, Rusça, Sırpça, Seylanca, Slovakça, Slovence, İspanyolca, Svahili dili, İsveççe, Takalotça, Tacikçe, Tamilce, Telugu dili, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Urduca, Özbekçe ve Vietnamca.

Oku: Google’ın BERT’si Dünya Çapında Yayında

İLAN

İLAN
25 Ekim 2019
BERT Güncellemesi
Google , son 5 yıl içinde Google aramasında en büyük değişiklik olarak adlandırılan BERT Güncellemesini açıkladı . Google, arama sorgularını daha iyi anlamak için BERT modellerini kullanır. Google, bu değişikliğin hem arama sıralamalarını hem de öne çıkan snippet’leri etkilediğini ve ABD İngilizcesi aramalarının yüzde 10’unda BERT (Transformatörlerden Çift Yönlü Kodlayıcı Temsilleri anlamına gelir) kullanılacağını söyledi.

Oku: Google, 10’u 1 Arada Sorguyu Etkileyen Sıralamaları Aramak için Yeni BERT Modeli Uyguladı

Okuyun: Google BERT Güncellemesi – Anlamı

Oku: Google BERT Yanlış Bilgilendirme Meydan Okundu

İLAN
24 Eylül 2019
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
Google’dan Danny Sullivan, bir tweet aracılığıyla geniş bir çekirdek algoritma güncellemesinin birkaç saat içinde yayınlanacağını ve kullanıma sunulmasının birkaç gün süreceğini açıkladı. Google’ın rehberliği, diğer tüm temel algoritma güncellemeleriyle aynı idi.

Oku: Google, 24 Eylül Bugün Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi Yapıyor

Okuyun: Eylül 2019 Google Güncelleme – Kazananlar ve Kaybedenler

İLAN

İLAN
2 Haziran 2019
Haziran 2019 Temel Güncelleme
2 Haziran’da Google Arama İrtibatı Danny Sullivan, Google’ın 3 Haziran’da yeni bir geniş çekirdek algoritma güncellemesi yayınlayacağını tweetledi . Ertesi gün Google , güncellemenin yayınlandığını ve önümüzdeki günlerde çeşitli veri merkezlerine yayılacağını doğruladı . Herhangi bir geniş çekirdek algoritma güncellemesinde olduğu gibi, Google bize düzeltilmesi gereken özel bir şey olmadığını söyler, çünkü çekirdek bir güncelleme çok çeşitli faktörleri kapsar.

Oku: Google Haziran 2019 Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesini Duyurdu

Oku: Haziran 2019 Geniş Çekirdekli Algo Güncellemesi: EAT’den Daha Fazlası

Okuyun: Google Geniş Çekirdek Güncellemeleri ve Bazı Sağlık Siteleri Neden Etkilendi

Oku: Google’dan John Mueller Haziran 2019 Güncellemesi Kurtarma Konusunda Görüştü

Oku: Google, Temel Algoritma Güncelleme Kılavuzu’nu Yayınladı

İLAN
12 Mart 2019
Mart 2019 Çekirdek Güncellemesi (aka Florida 2)
Google’ın Arama Bağlantısı Danny Sullivan , Twitter aracılığıyla küresel bir geniş çekirdek algoritması güncellemesinin yayınlandığını doğruladı . SEJ, bu güncellemenin özellikle önemli olduğunu ve yılların en büyük Google güncellemelerinden biri olduğunu doğruladı. Sullivan , 9 Mart 2018 güncellemesinin ardından verdiği rehberliği izleyerek bir kez daha tavsiye etti .

Oku: Google Güncelleme Florida 2: Mart 2019 Temel Güncelleme Büyük Bir Güncelleme

Oku: Mart 2019 Temel Güncelleme: Ne Değişti? Erken Görüşler ve Reaksiyon

Okuyun: Veriler Google Mart 2019 Güncellemesinin Neden Geri Alındığını Duyduğunu Doğruladı

İLAN

İLAN
13 Şubat 2019
Sevgililer Günü Güncellemesi
Algoritma izleyicileri ve endüstri sohbeti, bu tarihte ve öncesinde bir tür onaylanmamış güncellemenin bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte, diğer güncellemelerin aksine, sıralamalarda çoğunlukla olumlu değişiklikler bildirilmiştir.

Oku: Google Sevgililer Günü Algoritması Güncellemesinin Kanıtı

İLAN
31 Ekim 2018
Onaylanmamış Cadılar Bayramı Güncellemesi
Bazı web yöneticileri Cadılar Bayramı’nda başlayan ve belki de (doğrulanmamış) bir Google güncellemesini gösteren değişiklikler bildirdiler. Ancak burada önemli bir güncelleme olduğuna dair çok az kanıt vardı. Sohbetçinin en olası nedeni, Ağustos geniş çekirdek algoritması güncellemesinden ve Google’ın sinirsel eşleştirme kullanımını artırmasıydı .

Oku: Onaylanmamış Cadılar Bayramı Google Algoritma Güncellemesi Hakkında Endişeli misiniz?

İLAN

İLAN
27 Eylül 2018
“Küçük” Bir Güncelleme
27 Eylül’de ( Google’ın 20. doğum günü ), SEO topluluğundaki birçok kişi trafikte önemli artışlar ve düşüşler fark etmeye başladı ve bir çeşit güncellemenin sürdüğünü gösterdi. Ağustos geniş çekirdek algoritması güncellemesinden etkilenen sitelerin bir kısmının iyileşme sağladığı bildirildi. Google’ın Arama İrtibatı Danny Sullivan 29 Eylül’de Twitter aracılığıyla bir çeşit “küçük” güncellemenin gerçekleştiğini doğruladı (ancak geniş bir algoritma güncellemesi değildi).

Oku: Google, 27 Eylül’de Bir Algoritma Güncellemesinin Gerçekleştiğini Onayladı

Oku: Google, Son Arama Algoritması Güncellemeleri Hakkında Birkaç Şey Anlatıyor

İLAN
1 Ağustos 2018
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
Google , bu yıl üçüncü kez geniş kapsamlı bir algoritma güncellemesinin sunulmasını Twitter üzerinden onayladı . Bunu yaparken, Google’ın Arama İrtibat Danny Sullivan , 9 Mart 2018 güncellemesinden sonra sağladığı rehberliği izlemesini önerdi . Google genel bir sıralama güncellemesi olduğunu ve özellikle tıbbi siteleri hedeflemediğini söylemesine rağmen, bu güncelleme sektördeki bazı kişiler tarafından “Medic” olarak anılmıştır .

Oku: Google Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesini Onayladı: Gerçekler ve Öneriler

Oku: Google, Derecelendiriciler Yönergelerinin Geniş Temel Güncellemenin Anahtarı Olduğunu Söyledi

Oku: Google Daha Fazla Algo Güncelleme Ayrıntıları Sunuyor

Oku: Sosyal Medya Sinyalleri ve Ağustos Çekirdek Algo Güncellemesi

Okuyun: Google: Ağustos Algoritması Güncellemesinden Kurtarmak İçin İçeriği Daha Alakalı Hale Getirin

Oku: Doktor Güncellemesinden Nasıl Kurtarılacağı konusunda Google çalışanı

İLAN

İLAN
16 Nisan 2018
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
Google , Twitter üzerinden başka bir geniş çekirdek algoritma güncellemesinin yayınlandığını doğruladı ve bunun, içerikle ilgili olan 9 Mart 2018 güncellemesine benzer olduğunu belirtti.

Oku: Google, 16 Nisan’da Algoritma Güncellemesini Onayladı

İLAN

9 Mart 2018
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
12 Mart’ta Google, Twitter aracılığıyla bir önceki hafta bir “geniş çekirdek algoritma güncellemesi” gerçekleştirildiğini doğruladı . Google ayrıntılara açıkken, Google, değişikliklerin “daha önce ödüllendirilmemiş sayfalara fayda sağlamak” olduğunu ve herkese “harika içerik oluşturmaya devam etmelerini” önerdiğini söyledi.

Oku: Google Geçen Hafta Algoritma Güncellemesini Onayladı

Oku: Google’ın Geniş Çekirdek Algoritma Güncellemesi İncelendi

Oku: Google, Mart Algoritması Güncellemesinin Kalite Değil, Alaka Düzeyi Hakkında olduğunu Onayladı

Oku: Google Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi Nedir?

İLAN
İLAN
12 Aralık 2017
Maccabees Güncellemesi
Arama topluluğundaki bazı kişiler, web sitelerinin 12 ve 14 Aralık tarihleri ​​arasında güncellemeyle vurulduğunu bildirdi. Google, zaman dilimi boyunca çekirdek algoritmada birkaç küçük değişiklik doğruladı, ancak akı döneminin önemini önemsiz gösterdi.

Okuyun: Maccabees Güncellemesi: Google Yeni Temel Algoritma Değişikliklerini Onayladı

Oku: Google Maccabees Güncelleme Analizi: Birçok Anahtar Kelime Permütasyonunu Hedefleyen Siteler (Arama Motoru Yuvarlak Masası)

İLAN
8 Eylül 2017
Sonbahar Akısı
Sektör sohbeti ve SEO izleme araçları, Google güncellemesinin bu tarihte gerçekleşmiş olabileceğini (hala onaylanmamış olduğunu) belirtti. G-Squared Interactive başkanı Glenn Gabe, 8 Eylül’den itibaren trafiği ve arama görünürlüğünü etkileyen birkaç dikkate değer Google değişikliği tespit etti. ve 12.

Oku: 2017 Sonbaharında Vahşi Google Algoritma Güncellemelerini ve Oynaklığını Keşfetme (Glenn Gabe)

İLAN

İLAN
19 Ağustos 2017
Kalite Güncellemesi
Web yöneticileri ve SEO sıralama araçları 19-20 Ağustos’ta küçük bir volatilite tespit etti ve bunun başka bir (doğrulanmamış) Google kalite güncellemesi olabileceğini belirten işaretler. GSQi başkanı Glenn Gabe’nin bir analizine göre, sıralanan kazazedeler arasında: kategori sayfaları, agresif reklam içeren sayfalar, düşük kaliteli / ince içerik ve diğer olumsuz kullanıcı deneyimi öğeleri. Google’ın bu algoritmayı 14 Ağustos’ta test etmeye başladığı yönünde bazı spekülasyonlar vardı, çünkü bu tarihte (pozitif veya negatif) etkilenen sayfalar 19 Ağustos’ta daha fazla etkilendi.

Oku: Google Algoritma ve Sıralama Güncelleme Sohbet Programı (Arama Motoru Yuvarlak Masası)

Oku: 19 Ağustos 2017 Google Algoritma Güncellemesi – Yaz Sonu Kalite Güncellemesinden (GSQi) Analiz ve Bulgular

İLAN
9 Temmuz 2017
Kalite Güncellemesi
SEO sıralama araçları, 9 Temmuz’da bazı olası (onaylanmamış) Google kalite güncellemesinde küçük bir dalgalanma tespit etti.

Oku: Hafta Sonu Google Arama Algoritması Güncellemesinin İşaretleri (Arama Motoru Yuvarlak Masası)

İLAN

İLAN
25 Haziran 2017
25 Haziran Güncellemesi
Çeşitli SEO izleme araçları, bu tarihte doğrulanmamış olmasına rağmen önemli bir Google güncellemesi tespit etti. Bir analiz, bu güncellemenin Konum 6-10’da sıralanan sayfalar için en büyük dalgalanmalara neden olduğunu buldu. Çoğu nişi etkilemekle birlikte, iyi ve içecek endüstrisinin en çok etkilendiği bildirildi.

Oku: 25 Haziran’da Muhtemelen Önemli Bir Google Algoritması Güncellemesi Gerçekleşti

Okuyun: 25 Haziran Google Güncellemesi: Şimdi Ne Yapmalısınız?

İLAN
17 Mayıs 2017
Kalite Güncellemesi
17 Mayıs’tan başlayarak yaklaşık bir hafta süren SEO izleme araçları birçok SERP volatilitesi bildirdi. Etki sınırlı gibi görünse de, bu güncellemeden etkilenen siteler agresif / aldatıcı reklamcılık, UX sorunları ve ince / düşük kaliteli içerikle ilgili sorunlara sahip olma eğilimindeydi.

Oku: 17 Mayıs 2017 Google Algoritma Güncellemesi – Kalite Güncellemelerinin Sıklığı, Gri Alanda Gezinme ve Ters Çevirmeler

Oku: Google Arama Sıralaması ve Algoritma Değişimleri Devam Ediyor

İLAN

İLAN
7 Mart 2017
Fred
Google’dan Gary Illyes bu güncellemeye şaka yollu olarak “Fred” demiş ve isim yapışmıştır. Ancak bu algoritma etkilenenler için gülünç bir konu değildi. Bu büyük algoritma güncellemesi temel olarak düşük değerli içeriği hedefliyor görünüyordu. 24 Mart’ta Illyes güncellemeyi resmen doğruladı. Ancak Google, Fred ile ilgili tüm yanıtların Google’ın Web Yöneticisi Kalite Yönergeleri’nde bulunabileceğini söylemek yerine daha fazla ayrıntıyı paylaşmayı reddetti.

Okuyun: Google ‘Fred’ Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Oku: Google’dan John Mueller: “Neredeyse Her Gün Değişiklik Yapıyoruz”

Oku: 7 Mart 2017’den itibaren Etki Örnekleri Google Algoritma Güncellemesi (AKA Fred) (GSQi)

İLAN
7 Şubat 2017
7 Şubat Güncellemesi
Bu doğrulanmamış büyük güncelleme, Google’ın SERP’lerinde büyük sıralama değişimleriyle sonuçlandı ve bu da bazı web siteleri için büyük artış veya düşüş anlamına geliyordu. Genel olarak, daha kaliteli görünüyor ve daha alakalı web siteleri en fazla görünürlük kazandı.

Oku: Google Arama Algoritması Güncellemesi 7 Şubat

Oku: 7 Şubat 2017 Google Algoritma Güncellemesi – Önemli Bir Temel Sıralama Güncellemesinden Analiz ve Bulgular

İLAN

İLAN
1 Şubat 2017
1 Şubat Güncellemesi
Bu küçük ve onaylanmamış bir Google güncellemesiydi. Bu güncellemeyle ilgili tüm bilgiler gerçeklerden daha spekülasyon olsa da, özel blog ağlarını veya spam içerikli bağlantı oluşturma yapanları hedefliyor gibi görünüyordu.

Oku: Onaylanmamış Google algoritması güncellemesi, bağlantıları ve spam’ları indirgemekte daha iyi olabilir

İLAN
10 Ocak 2017
Müdahaleci Geçiş Reklamları Güncellemesi
23 Ağustos 2016’da Google, mobil cihazlarda arama deneyimine zarar veren müdahaleci geçiş reklamlarını ve pop-up’ları hedefleyecek bir değişikliği duyurdu. Söz verildiği gibi, bu güncelleme 10 Ocak 2017’de yayınlanmıştır. Bu güncellemenin sıralamalar üzerindeki etkisi minimum düzeydedir.

Okuyun: Google, Mobil Aramada Müdahaleci Açılır Pencerelerle Sayfaları Devalüe Edecek

Oku: % 51 Google’ın Mobil Geçiş Reklamları Cezasının Etkilerini Hissetmedi [POLL]

Oku: SEO’nuza Zarar Vermeden Pop-up’ları Kullanmak için 7 İpucu

İLAN

İLAN
10 Kasım 2016
Adsız Güncelleme
Arama endüstrisi sohbeti ve SEO izleme araçlarından alınan veriler, 10 Kasım’da onaylanmayan Google güncellemesinin bir tür olduğunu gösterdi.

Okuyun: 10 Kasım’da Bir Google Arama Güncellemesi Oluştu [DATA]

İLAN
23 Eylül 2016
Penguin Update 4.0 ve Çekirdek Algoritma Entegrasyonu
Penguin algoritmasındaki son güncelleme, Google’ın temel algoritmasına entegre olduğunu gördü, yani Penguin şimdi web sitelerini ve bağlantıları gerçek zamanlı olarak değerlendiriyordu. Bir başka büyük değişiklik, sayfaların sıralamasını düşürmek yerine Penguin devalüe bağlantılardı.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Penguen Artık Google’ın Temel Algoritmasının Gerçek Zamanlı Bir Bileşeni

İLAN

İLAN
1 Haziran 2016
Kalite Güncellemesi
Google tarafından onaylanmamış olmasına rağmen, veriler Google’ın algoritmasına ilişkin içerikle ilgili başka bir Kalite Güncellemesinin 1 Haziran civarında yayılmaya başladığını ve 8, 21 ve 26 Haziran’da ek arama sıralaması oynaklığının başladığını gösteriyor.

Oku: Hayalet Geri Dönüyor: Google’ın Kalite Güncellemeleri Hakkında Her Şey

Oku: Veriler, Haziran 2016’da Bir Google Algoritma Güncellemesi Yapıldığını Önerdi

Oku: Haziran’ın Google Kalite Güncellemesinden Yararlanan Haber Siteleri [ÇALIŞMA]

İLAN
12 Mayıs 2016
Mobil Uyumluluk Güncellemesi (# 2)
İkinci Mobil Uyumluluk Güncellemesi (veya “Mobilegeddon 2”), Google’ın “sıralama sinyalinin etkisini artırır” anlamına gelen ilk mobil uyumlu güncellemesidir.

Oku: Mobilegeddon: Google’ın Mobil Uyumluluk Güncellemesi İçin Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
11 Ocak 2016
Panda Çekirdek Algoritması A.Ş.
Google, Panda’nın yavaşça Panda 4.2 sunumunun bir parçası olarak temel Google algoritmasına dahil edildiğini doğruladı. Başka bir deyişle, Panda artık çalıştıktan sonra Google algoritmasına uygulanan bir filtre değildi, ancak temel sıralama sinyallerinin bir diğeri olarak dahil edildi. Bununla birlikte, bunun Panda sınıflandırıcısının gerçek zamanlı olarak hareket ettiği anlamına gelmediği açıklandı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google’ın Panda Şimdi Çekirdek Sıralama Algoritmasının Bir Parçası

İLAN
26 2015 Ekim
RankBrain
Nisan 2015’ten beri testte olmasına rağmen, Google bu tarihte resmi olarak RankBrain’i tanıttı. RankBrain, kullanıcılara sorgularına en iyi yanıtı vermelerine yardımcı olmak için arama sonuçlarını filtreleyen bir makine öğrenme algoritmasıdır. Başlangıçta RankBrain, sorguların yaklaşık yüzde 15’i için kullanıldı (çoğunlukla Google’ın daha önce hiç görmediği yeni sorgular), ancak şimdi Google’a girilen hemen hemen her sorguyla ilgilidir. RankBrain üçüncü en önemli sıralama sinyali olarak adlandırıldı.

Okuyun: Google RankBrain Algoritması için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
17 Temmuz 2015
Panda Güncellemesi 4.2 (# 28)
Google, İngilizce sorguların% 2 ila 3’ünü kullanıma sunması ve etkilemesi aylar alacak bir Panda yenilemesi duyurdu. Sunumun yavaş doğası nedeniyle, etkinin ne kadar önemli olduğu veya tam olarak ne zaman meydana geldiği belirsizdir. Bu son teyit edilmiş Panda güncellemesiydi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
03 Mayıs 2015
Kalite Güncellemesi
Kalite Güncellemesi (veya Phantom Güncellemesi) Google’ın temel sıralama algoritmasında, özellikle Google’ın kalite sinyallerini nasıl değerlendirdiği konusunda onaylanmış bir değişiklikti. İçerik kalitesi sorunları olan web sitelerinin yanı sıra çok fazla reklam, bu güncellemeden en çok etkilenen görünüyordu.

Oku: Hayalet Geri Dönüyor: Google’ın Kalite Güncellemeleri Hakkında Her Şey

Okuyun: Google “Phantom” Güncellemesi Hedef Bilgilendirme Bilgilendirme, ‘Nasıl Yapılır’ İçeriğini Sunuyor

İLAN

İLAN
21 Nisan 2015
Mobil Uyumluluk Güncellemesi
Mobil Uyumlu Güncelleme (veya “Mobilegeddon”), mobil dostu web sitelerini daha iyi arama sıralamaları ile ödüllendirmek ve mobil cihazlardaki arama yapanlara daha iyi sonuçlar sunmak amacıyla yapılan bir güncellemeydi. Bu güncelleme global olarak tüm dilleri etkiledi

Oku: Mobilegeddon: Google’ın Mobil Uyumluluk Güncellemesi İçin Tam Bir Kılavuz

İLAN
17 Ekim 2014
Penguin Güncelleme 3.0
Büyük bir güncelleme gibi adlandırılsa da, bu aslında Google’ın Penguen algoritmasının başka bir veri yenilemesiydi. Penguin 3.0, önceki güncellemelerden etkilenenlerin ortaya çıkmasına ve iyileşmesine izin verirken, spam içerikli bağlantı uygulamalarını kullanmaya devam eden ve önceki güncellemelerin radarından kaçan birçok kişi bir etki gördü. Güncellemenin tamamen kullanıma sunulması yaklaşık üç gün sürdü ve İngilizce arama sorgularının yüzde 1’inden daha azını etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Eylül 2014
Panda Güncellemesi 4.1 (# 27)
Google’dan Pierre Far , Panda algoritmasındaki bu güncellemenin “Panda’nın düşük kaliteli içeriği daha kesin bir şekilde tanımlamasına yardımcı olacak birkaç sinyal daha” eklediğini duyurdu . Sorguların yüzde 3 ila 5’ini etkiledi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
24 Temmuz 2014
Güvercin Güncellemesi
Pigeon, Google’ın yerel arama sonuçlarını etkilemek için daha geleneksel web sitesi sıralama sinyallerini kullanmaya başladığını gören önemli bir yerel arama güncellemesiydi. Ayrıca Google’ın mesafe ve konum sıralama parametrelerini de iyileştirdi.

Oku: Google Güvercin Güncellemesi Yerel Arama Sonuçlarını Nasıl Değiştirdi?

İLAN

İLAN
12 Haziran 2014
Payday Kredi Güncellemesi 3.0
Büyük ölçüde spam içeren sorguları hedeflemeye odaklanan Google’ın Payday Kredi güncellemesi 3.0, negatif SEO saldırılarına karşı daha iyi koruma içeriyordu.

Okuyun: Google Payday Kredi Algoritması Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oku: Google bugün Payday Kredi Algoritması 3.0’ı Sunmaya Başlıyor

İLAN
20 Mayıs 2014
Panda Güncellemesi 4.0 (# 26)
Google’dan Matt Cutts , İngilizce sorgularının yüzde 7,5’ini etkileyen algoritmanın önemli bir güncellemesi olan Panda 4.0’ı duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
İLAN
16 Mayıs 2014
Payday Kredi Güncellemesi 2.0
Bu, spam içerikli web sitelerini daha iyi hedeflemek için güncellenen Google’ın Payday Kredileri algoritmasının “yeni nesli” idi.

Okuyun: Google Payday Kredi Algoritması Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İLAN
6 Şubat 2014
Sayfa Düzeni Yenileme
Google’dan Matt Cutts, sayfa düzeni algoritmasının yenilendiğini duyurdu. Algoritmada herhangi bir değişiklikten bahsedilmedi – Google’ın algoritmayı yeniden düzenlediği ve dizini güncellediği anlaşıldı.

Oku: Google Sayfa Düzeni Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN

İLAN
4 Ekim 2013
Penguen Güncellemesi 2.1
Google’ın Matt Cutts ilk (ve yalnızca) Penguin 2.0 algoritması veri yenilemesini açıkladı ve aramaların yaklaşık yüzde 1’ini etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Penguen 2.1 Etkisi: Kurtarma, Nakavt Yumruklar ve Taze Hitler (Arama Motoru İzle)

İLAN
26 Eylül 2013
Sinek Kuşu Güncellemesi
Hummingbird güncellemesi, Google’ın temel arama teknolojisine büyük bir revizyon oldu. Google, konuşma aramasının (yani sesli arama) büyümesinin bir sonucu olarak en alakalı sonuçları daha iyi anlamak ve daha karmaşık sorgulara döndürmek için bir yola ihtiyaç duyuyordu. Google, yeni algoritmanın dünya çapındaki aramaların yaklaşık yüzde 90’ını etkilediğini söyledi. Bu güncelleştirme bu tarihte duyurulmuş olsa da, aslında Ağustos 2013’te kullanıma sunuldu.

Oku: Google Hummingbird Güncellemesi Aramayı Nasıl Değiştirdi?

İLAN

İLAN
11 Haziran 2013
Payday Kredi Güncellemesi
Google Payday Kredileri algoritması güncellemesi, çoğunlukla gölgeli endüstrilerle (süper yüksek faizli krediler ve avans kredileri, porno, casinolar, borç konsolidasyonu ve ilaçlar dahil) ilişkili spam içerikli sorguları hedefledi. Tamamen kullanıma sunulması yaklaşık 1-2 ay sürdü ve ABD sorgularının yaklaşık yüzde 0,3’ünü etkiledi.

Okuyun: Google Payday Kredi Algoritması Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İLAN
22 Mayıs 2013
Penguin Güncelleme 2.0
Bu, Google’ın Matt Cutts’ın bir blog yayınında açıkladığı gibi Penguin algoritmasının “yeni nesil” siydi . Bu sürüm, web sitesine yönlendirilen bağlantı spam’ının kanıtı için web sitesi ana sayfasından ve üst düzey kategori sayfalarından daha derin görünüyordu. Penguin 2.0, İngilizce sorgularının yaklaşık yüzde 2.3’ünü etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google Penguin 2.0 Güncellemesi Yayında (Arama Motoru İzleme)

İLAN

İLAN
14 Mart 2013
Panda Güncellemesi (# 25)
Bu güncelleştirme Google tarafından onaylanmadı, ancak araçlar yaklaşık olarak bu gün gerçekleştiğini gösteriyor. Google’ın Matt Cutts, Panda’nın doğrudan temel Google algoritmasına dahil edilmesinden önce bunun son güncelleme olacağını öne sürdü. Ancak bunun yerine Panda veri yenilemeleri, Google’dan başka bir onay alınmaksızın 10 günlük bir süre boyunca aylık olarak kullanıma sunuldu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

22 Ocak 2013
Panda Güncellemesi (# 24)
Google , İngilizce sorgularının yüzde 1,2’sini etkileyen bir Panda veri yenilemesini duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
21 Aralık 2012
Panda Güncellemesi (# 23)
Google , İngilizce sorgularının ~% 1.3’ünü etkileyen bir Panda veri yenilemesini duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
21 Kasım 2012
Panda Güncellemesi (# 22)
Google, Panda veri yenilemesinin İngilizce sorguların yüzde 0,8’ini etkilediğini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
5 Kasım 2012
Panda Güncellemesi (# 21)
Google, dünya çapında sorguların yaklaşık yüzde 0,4’ünü ve ABD sorgularının yaklaşık yüzde 1,1’ini etkileyen bir Panda veri yenilemesini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
9 Ekim 2012
Sayfa Düzeni Güncellemesi # 2
Google’dan Matt Cutts , sayfa düzeni algoritmasının güncellendiğini ve İngilizce sorgularının yüzde 0,7’sini etkilediğini açıkladı . Bu güncelleme, potansiyel olarak kurtarılması için ilk Google algoritması sunumu tarafından ziyaret edilen web sitelerine bir fırsat verdi.

Oku: Google Sayfa Düzeni Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN

İLAN
5 Ekim 2012
Penguen Güncellemesi 1.2
Google’dan Matt Cutts , ikinci Penguin algoritması verilerini yenilediğini açıkladı . İngilizce sorguların yüzde 0.3’ünü etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
28 Eylül 2012
Tam Eşleme Alan Adı Güncellemesi
Google’ın Tam Eşleme Alanı (veya EMD) algoritması güncellemesi, spam veya düşük kaliteli tam eşleme alanlarının SERP’lerinden kurtulmaya odaklanmıştır.

Okuyun: Google’ın Tam Eşleme Etki Alanı Algoritması Güncelleştirmesi Rehberiniz

İLAN

İLAN
27 Eylül 2012
Panda Güncellemesi (# 20)
Bu, Panda algoritmasının tamamen kullanıma sunulması bir haftadan fazla süren ve İngilizce arama sorgularının yüzde 2,4’ünü etkileyen önemli bir güncellemeydi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
18 Eylül 2012
Panda Güncellemesi 3.9.2 (# 19)
Google , sorguların yüzde 0,7’sinden daha azını etkileyen bir Panda veri yenilemesinin piyasaya sürüldüğünü açıklayarak “önümüzdeki birkaç gün içinde bir miktar akış bekle” ekledi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
20 Ağustos 2012
Panda Güncellemesi 3.9.1 (# 18)
Google , Panda veri yenilemesinin sorguların yaklaşık yüzde 1’ini etkilediğini doğruladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
24 Temmuz 2012
Panda Güncellemesi 3.9 (# 17)
Google , Panda yenilemesinin arama sonuçlarının ~% 1’ini etkilediğini açıkladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
25 Haziran 2012
Panda Güncellemesi 3.8 (# 16)
Google , dünya çapında sorguların yaklaşık yüzde 1’ini etkileyen bir Panda veri yenilemesi duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
08 Haziran 2012
Panda güncelleme 3.7 (# 15)
Google, bu tarihte Panda algoritmasının yenilenmeye başladığını ve ABD sorgularının yüzde 1’inden daha azını ve dünya çapında sorguların ~% 1’ini etkilediğini doğruladı. Sıralama araçları, daha yeni Panda güncellemelerinden daha büyük olduğunu öne sürdü.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
26 Mayıs 2012
Penguen Güncellemesi 1.1
Google’dan Matt Cutts , Penguen algoritmasının veri yenilemesini açıkladı ve İngilizce aramaların yüzde 0,1’inden azını etkiledi. Sıralamalarını ilk Penguin lansmanı ile düşüren ve bağlantı profillerini temizleme konusunda proaktif olan web siteleri bir miktar iyileşme gördü. İlk kez Penguin tarafından yakalanmayan diğer web siteleri bir hit aldı.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google Penguin 1.1 Bazı Siteler Rapor Kurtarma (Arama Motoru İzleme) Olarak Dışarı Çıktı

İLAN
27 Nisan 2012
Panda Güncellemesi 3.6 (# 14)
Google, bu tarihte Panda algoritmasının yenilendiğini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
24 Nisan 2012
Penguen Güncellemesi
Uzun zamandır beklenen “aşırı optimizasyon” cezası nihayet bugün geldi. Google, Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri’ni ihlal eden agresif web spam’ı yapan web sitelerini (ör. Anahtar kelime doldurma, doğal olmayan bağlantı) düşürmek amacıyla (daha sonra adlandırılmamış) bir algoritma değişikliğinin başlatıldığını duyurdu. Google, bu güncellemenin İngilizce sorguların yüzde 3,1’ini etkileyeceğini söyledi. Sadece iki gün sonra algoritmanın adını öğrendik: Penguen.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Okuyun: Yüksek kaliteli siteleri ödüllendirmek için başka bir adım (Google)

İLAN
19 Nisan 2012
Panda Güncellemesi 3.5 (# 13)
Google’dan Matt Cutts , bu tarihte bir Panda veri yenilemesinin gerçekleştiğini doğruladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Mart 2012
Panda Güncellemesi 3.4 (# 12)
Googled , Panda yenilemesini açıkladı ve sorguların yaklaşık yüzde 1,6’sını etkiledi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
27 Şubat 2012
Panda Güncellemesi 3.3 (# 11)
Google , Panda’nın veri yenilemesini, web’deki son değişikliklere daha “doğru ve hassas” hale getirdiğini açıkladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
İLAN
27 Şubat 2012
Venedik Güncellemesi
Venedik Güncellemesinden sonra Google, arama sonuçlarını arayanın fiziksel konumuna veya IP adresine göre eklemeye başladı. Ayrıca Google, bir sorgunun veya web sayfasının yerel niyet veya alaka düzeyi olup olmadığını daha iyi tespit edebilir.

Oku: Google Venedik Güncellemesi Yerel Arama ve SEO’yu Nasıl Değiştirdi?

İLAN
19 Ocak 2012
Sayfa Düzeni Güncellemesi
Google’ın sayfa düzeni algoritması güncellemesi (veya Ekranın Üst Kısmında) ekranın üst kısmında çok fazla reklam bulunan web sitelerini hedefledi. Başka bir deyişle, kullanıcının gerçek içeriği görmek için sayfayı aşağı kaydırması gerekir. Google, bu algoritmanın web sitelerinin yüzde 1’inden daha azını etkilediğini söyledi.

Oku: Google Sayfa Düzeni Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN

İLAN
18 Ocak 2012
Panda Güncellemesi 3.2 (# 10)
Google, Panda’nın bu tarihte veri yenilemesinin gerçekleştiğini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
18 2011 Kasım
Panda Güncellemesi 3.1 (# 9)
Google, aramaların yüzde 1’inden daha azını etkileyen küçük bir Panda yenilemesini duyurdu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
3 2011 Kasım
Tazelik Güncellemesi
Bu güncellemeyle Google, arama yapan kişilerle daha alakalı olması için daha taze olan arama sonuçlarının (ör. Güncel etkinlikler, güncel konular, yinelenen etkinlikler) ne zaman sunulacağını daha iyi belirlemek için sıralama algoritmasını değiştirdi. Bu güncelleme aramaların yüzde 35’ini etkiledi.

Oku: Google Tazelik Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN
19 Ekim 2011
Panda Güncelleme 3.0 (# 8)
Google, Panda algoritmasına bazı yeni sinyaller ekledi ve ayrıca algoritmanın web sitelerini nasıl etkilediğini yeniden hesapladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
28 Eylül 2011
Panda Güncellemesi 2.5 (# 7)
Google Panda algoritmasının başka bir tekrarı. Ardından, 5 Ekim 2011 tarihinde, Google’dan Matt Cutts “önümüzdeki birkaç hafta içinde Panda’yla ilgili bir miktar akış beklediğini” açıkladı . Onaylanan akı tarihleri ​​3 Ekim ve 13 Ekim’dir.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
12 Ağustos 2011
Panda Güncellemesi 2.4 (# 6)
Google’ın Panda algoritması güncellemesi, İngilizce konuşulan tüm ülkeler ve İngilizce konuşulmayan ülkeler (Japonya, Çin ve Kore hariç) için uluslararası olarak kullanıma sunuldu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Temmuz 2011
Panda Güncellemesi 2.3 (# 5)
Google Panda algoritması için başka bir güncelleme.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
21 Haziran 2011
Panda Güncellemesi 2.2 (# 4)
Google Panda algoritması için başka bir güncelleme.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
9 Mayıs 2011
Panda Güncellemesi 2.1 (# 3)
Sektör ilk önce bu güncellemeyi Panda 3.0 olarak adlandırdı, ancak Google, gelecek 2.x güncellemelerinde olduğu gibi bunun sadece bir veri yenilemesi olduğunu açıkladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
11 Nisan 2011
Panda Güncelleme 2.0 (# 2)
Çekirdek Panda algoritmasına ilk güncelleme. Bu güncelleme, Google kullanıcılarının engellediği siteler gibi ek sinyaller içeriyordu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Şubat 2011
Panda Güncellemesi
Daha sonra adlandırılmamış bir Google algoritması güncellemesinin ilk yinelemesi sunuldu (sorguların yüzde 12’si etkilendi), SEO endüstrisini ve birçok büyük oyuncuyu şok etti ve aynı zamanda mevcut olan “içerik çiftliği” iş modelini etkili bir şekilde sonlandırdı. Başlangıçta sektörde Çiftçi olarak adlandırılan Google, lansmandan kısa bir süre sonra güncellemelerin Panda olarak adlandırıldığını ve birincil algoritma atılımını yapan mühendisin adını verdi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google’ın Algoritma Değişimi: Kaybedenler ve Kazananlar

İLAN
28 Nisan 2010
Mayıs Güncellemesi
MayDay güncellemesi, Google’ın hangi sitelerin uzun kuyruk sorguları için en uygun olduğunu değerlendirmesinde algoritmik bir değişiklikti. Bu güncelleme 28 Nisan ile 3 Mayıs arasında yayınlandı.

Oku: Google MayDay Güncellemesi – Etkiye Yakından Bakış

İLAN

İLAN
10 Ağustos 2009
Kafein Güncellemesi
Google’ın Kafein güncellemesi, Google’ın verileri daha verimli bir şekilde taramasına ve depolamasına olanak tanıyan ve yüzde 50 daha taze sonuç veren yeni bir web dizinleme sistemiydi. Geliştiricilere, 8 Haziran 2010 tarihli güncelleştirme resmi olarak kullanıma sunulmadan önce Ağustos 2009’da başlayarak erken erişim verilmiştir.

Okuyun: Google’ın Kafein Güncellemesi: Daha İyi Endeksleme ve Daha Taze Arama Sonuçları

İLAN
18 Ocak 2009
Vince Güncelleme
Google’ın Vince güncellemesi, daha önce sıralanan siteler (genellikle daha az yetkili siteler, satış ortağı siteleri ve tamamen bu görünürlüğü kazanan siteler) için büyük marka alanları için ilk sayfa sıralamalarını tercih etmek için geniş düzeyli, rekabetçi anahtar kelime terimlerinde hızlı ve dikkat çekici bir değişiklikti. SEO çabaları).

Oku: Google’dan Vince Güncellemesi: Büyük Markaların Kazandığı Gün

İLAN
İLAN
15 Aralık 2005
Büyük baba güncelleme
Big Daddy (veya Bigdaddy), Google’ın Aralık 2005’te başlayan ve Mart 2006’da tamamlanan altyapısında aşamalı bir güncellemeydi. Bu güncelleme, Google’ın URL standartlaştırma ve yönlendirmeler gibi teknik sorunları ele alma şeklini değiştirdi. Bazı web siteleri, tipik olarak doğal olmayan bağlantı (örneğin, aşırı karşılıklı bağlantı, spamlı mahallelere bağlantı, ücretli bağlantılar) nedeniyle yeni Big Daddy veri merkezlerine girmedi.

Oku: Google’ın Big Daddy Güncellemesi: Google’ın Altyapısında ve SERP’lerde Büyük Değişiklikler

İLAN
1 Eylül 2005
Jagger Güncellemesi
Jagger, Eylül ayının başlarında backlink odaklı bir dizi güncellemeyle başlayan üç aşamada (Jagger 1, Jagger 2 ve Jagger 3) bir güncellemeydi; doğal olmayan bağlantı kurma, ücretli bağlantılar ve diğer spam türlerini ortadan kaldırmak anlamına geliyordu. Jagger’ın ikinci aşaması Ekim ayında en belirgin etkiye sahipti. Son aşama Kasım ayı sonuna doğru tamamlandı.

Oku: Google’ın Jagger Güncelleme Rocks Manipülatif Bağlantı Oluşturma

İLAN

İLAN
16 Kasım 2003
Florida Güncellemesi
Google’ın Florida Güncellemesi, SEO’da yeni bir döneme işaret etti. Yüksek ticari anahtar kelimeleri sıralamak için önceki on yılın spam içerikli taktiklerini (ör. Anahtar kelime doldurma, aynı marka altında birden çok site kullanma, görünmez metin ve gizli bağlantılar) kullanan web siteleri (trafik yönlendirmek için bağlı kuruluşlara güvenen perakendeciler dahil) sıralamalarını gördü kazançlı tatil sezonundan hemen önce yok oldu.

Oku: Google Florida: İlk Büyük Algoritma Güncellemesi

Google Algoritma Güncellemelerinin Geçmişi
Google Algoritmaları nedir?
Google’ın algoritmaları, arama dizininden veri almak ve bir sorgu için mümkün olan en iyi sonuçları anında sunmak için kullanılan karmaşık bir sistemdir. Arama motoru, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) alaka düzeyine göre sıralanmış web sayfaları sunmak için algoritmalar ve çok sayıda sıralama sinyalinin bir kombinasyonunu kullanır.

Google, ilk yıllarında algoritmalarında yalnızca bir avuç güncelleme yaptı. Artık Google her yıl binlerce değişiklik yapıyor.

Bu güncellemelerin çoğu o kadar hafiftir ki, tamamen fark edilmezler. Ancak, bazen, arama motoru, SERP’leri önemli ölçüde etkileyen büyük algoritmik güncellemeleri sunar:

Fred
Müdahaleci Geçiş Reklamları Güncellemesi
mobilegeddon
RankBrain
Panda
Penguen
sinekkuşu
Güvercin
maaş günü
EMD (Tam Eşleme Alanı)
Sayfa Düzeni Algoritması
Aşağıda, yıllar boyunca kullanıma sunulan Google algoritması lansmanlarının, güncellemelerinin ve yenilemelerinin tam bir listesini ve bu değişikliklerin her birini anlamak isteyen SEO uzmanlarının kaynaklarına bağlantılar derledik.

Google Algoritma Güncellemeleri ve Değişiklikleri: Tam Bir Geçmiş
Ücretsiz deneyin
İLAN
Bir Yıl Seçin
Tüm Güncellemeler
22 Ocak 2020
Öne Çıkan Snippet Tekilleştirme
Google’dan Danny Sullivan , Twitter üzerinden, öne çıkan bir snippet konumundaki web sayfalarının artık normal organik listelerde tekrarlanmayacağını doğruladı . Bu değişiklik, dünya çapındaki tüm arama listelerinin% 100’ünü etkiledi.

Oku: Google: Öne Çıkan Parçacıkları Olan Web Sayfaları Sayfa 1’de İki Kez Görünmez

Oku: Google, Öne Çıkan Parçacıklar Güncellemesi Hakkında Rehberlik Sunuyor

Okuyun: Google’ın Öne Çıkan Snippet Değişiklikleri ve Organik Trafik Üzerindeki Etkisi [ÇALIŞMA]

Okuyun: Google’ın Çift Daldırma Özellikli Snippet Güncellemesinin Etkisini Açma

İLAN

İLAN

13 Ocak 2020
Ocak 2020 Temel Güncelleme
Google’dan Danny Sullivan, bir tweet aracılığıyla geniş bir çekirdek algoritma güncellemesinin yayınlanmak üzere olduğunu duyurdu . Google, diğer tüm geniş çekirdek algoritma güncellemeleriyle aynı kılavuzu tekrar sağladı.

Okuyun: Google Ocak 2020 Çekirdek Güncellemesi Anında Yayında

İLAN

9 Aralık 2019
BERT (Dünya Çapında)
Google’dan Danny Sullivan tweet attıBERT dünya çapında piyasaya sürülmeye başladı ve şu dilleri içeriyordu: Afrikaanca, Arnavutça, Amharca, Arapça, Ermenice, Azeri, Bask, Belarusça, Bulgarca, Katalanca, Çince (Basitleştirilmiş ve Tayvan), Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce Estonca, Farsça, Fince, Fransızca, Galiçyaca, Gürcüce, Almanca, Yunanca, Gücerat Dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Cavaca, Kannadaca, Kazakça, Khmer, Korece, Kürtçe, Kırgızca, Laoca, Letonca , Litvanyaca, Makedonca Malay (Brunei Darussalam & Malaysia), Malayalam, Maltaca, Marathi, Moğolca, Nepalce, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Pencapça, Rumence, Rusça, Sırpça, Seylanca, Slovakça, Slovence, İspanyolca, Svahili dili, İsveççe, Takalotça, Tacikçe, Tamilce, Telugu dili, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Urduca, Özbekçe ve Vietnamca.

Oku: Google’ın BERT’si Dünya Çapında Yayında

İLAN

İLAN
25 Ekim 2019
BERT Güncellemesi
Google , son 5 yıl içinde Google aramasında en büyük değişiklik olarak adlandırılan BERT Güncellemesini açıkladı . Google, arama sorgularını daha iyi anlamak için BERT modellerini kullanır. Google, bu değişikliğin hem arama sıralamalarını hem de öne çıkan snippet’leri etkilediğini ve ABD İngilizcesi aramalarının yüzde 10’unda BERT (Transformatörlerden Çift Yönlü Kodlayıcı Temsilleri anlamına gelir) kullanılacağını söyledi.

Oku: Google, 10’u 1 Arada Sorguyu Etkileyen Sıralamaları Aramak için Yeni BERT Modeli Uyguladı

Okuyun: Google BERT Güncellemesi – Anlamı

Oku: Google BERT Yanlış Bilgilendirme Meydan Okundu

İLAN
24 Eylül 2019
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
Google’dan Danny Sullivan, bir tweet aracılığıyla geniş bir çekirdek algoritma güncellemesinin birkaç saat içinde yayınlanacağını ve kullanıma sunulmasının birkaç gün süreceğini açıkladı. Google’ın rehberliği, diğer tüm temel algoritma güncellemeleriyle aynı idi.

Oku: Google, 24 Eylül Bugün Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi Yapıyor

Okuyun: Eylül 2019 Google Güncelleme – Kazananlar ve Kaybedenler

İLAN

İLAN
2 Haziran 2019
Haziran 2019 Temel Güncelleme
2 Haziran’da Google Arama İrtibatı Danny Sullivan, Google’ın 3 Haziran’da yeni bir geniş çekirdek algoritma güncellemesi yayınlayacağını tweetledi . Ertesi gün Google , güncellemenin yayınlandığını ve önümüzdeki günlerde çeşitli veri merkezlerine yayılacağını doğruladı . Herhangi bir geniş çekirdek algoritma güncellemesinde olduğu gibi, Google bize düzeltilmesi gereken özel bir şey olmadığını söyler, çünkü çekirdek bir güncelleme çok çeşitli faktörleri kapsar.

Oku: Google Haziran 2019 Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesini Duyurdu

Oku: Haziran 2019 Geniş Çekirdekli Algo Güncellemesi: EAT’den Daha Fazlası

Okuyun: Google Geniş Çekirdek Güncellemeleri ve Bazı Sağlık Siteleri Neden Etkilendi

Oku: Google’dan John Mueller Haziran 2019 Güncellemesi Kurtarma Konusunda Görüştü

Oku: Google, Temel Algoritma Güncelleme Kılavuzu’nu Yayınladı

İLAN
12 Mart 2019
Mart 2019 Çekirdek Güncellemesi (aka Florida 2)
Google’ın Arama Bağlantısı Danny Sullivan , Twitter aracılığıyla küresel bir geniş çekirdek algoritması güncellemesinin yayınlandığını doğruladı . SEJ, bu güncellemenin özellikle önemli olduğunu ve yılların en büyük Google güncellemelerinden biri olduğunu doğruladı. Sullivan , 9 Mart 2018 güncellemesinin ardından verdiği rehberliği izleyerek bir kez daha tavsiye etti .

Oku: Google Güncelleme Florida 2: Mart 2019 Temel Güncelleme Büyük Bir Güncelleme

Oku: Mart 2019 Temel Güncelleme: Ne Değişti? Erken Görüşler ve Reaksiyon

Okuyun: Veriler Google Mart 2019 Güncellemesinin Neden Geri Alındığını Duyduğunu Doğruladı

İLAN

İLAN
13 Şubat 2019
Sevgililer Günü Güncellemesi
Algoritma izleyicileri ve endüstri sohbeti, bu tarihte ve öncesinde bir tür onaylanmamış güncellemenin bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte, diğer güncellemelerin aksine, sıralamalarda çoğunlukla olumlu değişiklikler bildirilmiştir.

Oku: Google Sevgililer Günü Algoritması Güncellemesinin Kanıtı

İLAN
31 Ekim 2018
Onaylanmamış Cadılar Bayramı Güncellemesi
Bazı web yöneticileri Cadılar Bayramı’nda başlayan ve belki de (doğrulanmamış) bir Google güncellemesini gösteren değişiklikler bildirdiler. Ancak burada önemli bir güncelleme olduğuna dair çok az kanıt vardı. Sohbetçinin en olası nedeni, Ağustos geniş çekirdek algoritması güncellemesinden ve Google’ın sinirsel eşleştirme kullanımını artırmasıydı .

Oku: Onaylanmamış Cadılar Bayramı Google Algoritma Güncellemesi Hakkında Endişeli misiniz?

İLAN

İLAN
27 Eylül 2018
“Küçük” Bir Güncelleme
27 Eylül’de ( Google’ın 20. doğum günü ), SEO topluluğundaki birçok kişi trafikte önemli artışlar ve düşüşler fark etmeye başladı ve bir çeşit güncellemenin sürdüğünü gösterdi. Ağustos geniş çekirdek algoritması güncellemesinden etkilenen sitelerin bir kısmının iyileşme sağladığı bildirildi. Google’ın Arama İrtibatı Danny Sullivan 29 Eylül’de Twitter aracılığıyla bir çeşit “küçük” güncellemenin gerçekleştiğini doğruladı (ancak geniş bir algoritma güncellemesi değildi).

Oku: Google, 27 Eylül’de Bir Algoritma Güncellemesinin Gerçekleştiğini Onayladı

Oku: Google, Son Arama Algoritması Güncellemeleri Hakkında Birkaç Şey Anlatıyor

İLAN
1 Ağustos 2018
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
Google , bu yıl üçüncü kez geniş kapsamlı bir algoritma güncellemesinin sunulmasını Twitter üzerinden onayladı . Bunu yaparken, Google’ın Arama İrtibat Danny Sullivan , 9 Mart 2018 güncellemesinden sonra sağladığı rehberliği izlemesini önerdi . Google genel bir sıralama güncellemesi olduğunu ve özellikle tıbbi siteleri hedeflemediğini söylemesine rağmen, bu güncelleme sektördeki bazı kişiler tarafından “Medic” olarak anılmıştır .

Oku: Google Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesini Onayladı: Gerçekler ve Öneriler

Oku: Google, Derecelendiriciler Yönergelerinin Geniş Temel Güncellemenin Anahtarı Olduğunu Söyledi

Oku: Google Daha Fazla Algo Güncelleme Ayrıntıları Sunuyor

Oku: Sosyal Medya Sinyalleri ve Ağustos Çekirdek Algo Güncellemesi

Okuyun: Google: Ağustos Algoritması Güncellemesinden Kurtarmak İçin İçeriği Daha Alakalı Hale Getirin

Oku: Doktor Güncellemesinden Nasıl Kurtarılacağı konusunda Google çalışanı

İLAN

İLAN
16 Nisan 2018
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
Google , Twitter üzerinden başka bir geniş çekirdek algoritma güncellemesinin yayınlandığını doğruladı ve bunun, içerikle ilgili olan 9 Mart 2018 güncellemesine benzer olduğunu belirtti.

Oku: Google, 16 Nisan’da Algoritma Güncellemesini Onayladı

İLAN

9 Mart 2018
Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi
12 Mart’ta Google, Twitter aracılığıyla bir önceki hafta bir “geniş çekirdek algoritma güncellemesi” gerçekleştirildiğini doğruladı . Google ayrıntılara açıkken, Google, değişikliklerin “daha önce ödüllendirilmemiş sayfalara fayda sağlamak” olduğunu ve herkese “harika içerik oluşturmaya devam etmelerini” önerdiğini söyledi.

Oku: Google Geçen Hafta Algoritma Güncellemesini Onayladı

Oku: Google’ın Geniş Çekirdek Algoritma Güncellemesi İncelendi

Oku: Google, Mart Algoritması Güncellemesinin Kalite Değil, Alaka Düzeyi Hakkında olduğunu Onayladı

Oku: Google Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi Nedir?

İLAN
İLAN
12 Aralık 2017
Maccabees Güncellemesi
Arama topluluğundaki bazı kişiler, web sitelerinin 12 ve 14 Aralık tarihleri ​​arasında güncellemeyle vurulduğunu bildirdi. Google, zaman dilimi boyunca çekirdek algoritmada birkaç küçük değişiklik doğruladı, ancak akı döneminin önemini önemsiz gösterdi.

Okuyun: Maccabees Güncellemesi: Google Yeni Temel Algoritma Değişikliklerini Onayladı

Oku: Google Maccabees Güncelleme Analizi: Birçok Anahtar Kelime Permütasyonunu Hedefleyen Siteler (Arama Motoru Yuvarlak Masası)

İLAN
8 Eylül 2017
Sonbahar Akısı
Sektör sohbeti ve SEO izleme araçları, Google güncellemesinin bu tarihte gerçekleşmiş olabileceğini (hala onaylanmamış olduğunu) belirtti. G-Squared Interactive başkanı Glenn Gabe, 8 Eylül’den itibaren trafiği ve arama görünürlüğünü etkileyen birkaç dikkate değer Google değişikliği tespit etti. ve 12.

Oku: 2017 Sonbaharında Vahşi Google Algoritma Güncellemelerini ve Oynaklığını Keşfetme (Glenn Gabe)

İLAN

İLAN
19 Ağustos 2017
Kalite Güncellemesi
Web yöneticileri ve SEO sıralama araçları 19-20 Ağustos’ta küçük bir volatilite tespit etti ve bunun başka bir (doğrulanmamış) Google kalite güncellemesi olabileceğini belirten işaretler. GSQi başkanı Glenn Gabe’nin bir analizine göre, sıralanan kazazedeler arasında: kategori sayfaları, agresif reklam içeren sayfalar, düşük kaliteli / ince içerik ve diğer olumsuz kullanıcı deneyimi öğeleri. Google’ın bu algoritmayı 14 Ağustos’ta test etmeye başladığı yönünde bazı spekülasyonlar vardı, çünkü bu tarihte (pozitif veya negatif) etkilenen sayfalar 19 Ağustos’ta daha fazla etkilendi.

Oku: Google Algoritma ve Sıralama Güncelleme Sohbet Programı (Arama Motoru Yuvarlak Masası)

Oku: 19 Ağustos 2017 Google Algoritma Güncellemesi – Yaz Sonu Kalite Güncellemesinden (GSQi) Analiz ve Bulgular

İLAN
9 Temmuz 2017
Kalite Güncellemesi
SEO sıralama araçları, 9 Temmuz’da bazı olası (onaylanmamış) Google kalite güncellemesinde küçük bir dalgalanma tespit etti.

Oku: Hafta Sonu Google Arama Algoritması Güncellemesinin İşaretleri (Arama Motoru Yuvarlak Masası)

İLAN

İLAN
25 Haziran 2017
25 Haziran Güncellemesi
Çeşitli SEO izleme araçları, bu tarihte doğrulanmamış olmasına rağmen önemli bir Google güncellemesi tespit etti. Bir analiz, bu güncellemenin Konum 6-10’da sıralanan sayfalar için en büyük dalgalanmalara neden olduğunu buldu. Çoğu nişi etkilemekle birlikte, iyi ve içecek endüstrisinin en çok etkilendiği bildirildi.

Oku: 25 Haziran’da Muhtemelen Önemli Bir Google Algoritması Güncellemesi Gerçekleşti

Okuyun: 25 Haziran Google Güncellemesi: Şimdi Ne Yapmalısınız?

İLAN
17 Mayıs 2017
Kalite Güncellemesi
17 Mayıs’tan başlayarak yaklaşık bir hafta süren SEO izleme araçları birçok SERP volatilitesi bildirdi. Etki sınırlı gibi görünse de, bu güncellemeden etkilenen siteler agresif / aldatıcı reklamcılık, UX sorunları ve ince / düşük kaliteli içerikle ilgili sorunlara sahip olma eğilimindeydi.

Oku: 17 Mayıs 2017 Google Algoritma Güncellemesi – Kalite Güncellemelerinin Sıklığı, Gri Alanda Gezinme ve Ters Çevirmeler

Oku: Google Arama Sıralaması ve Algoritma Değişimleri Devam Ediyor

İLAN

İLAN
7 Mart 2017
Fred
Google’dan Gary Illyes bu güncellemeye şaka yollu olarak “Fred” demiş ve isim yapışmıştır. Ancak bu algoritma etkilenenler için gülünç bir konu değildi. Bu büyük algoritma güncellemesi temel olarak düşük değerli içeriği hedefliyor görünüyordu. 24 Mart’ta Illyes güncellemeyi resmen doğruladı. Ancak Google, Fred ile ilgili tüm yanıtların Google’ın Web Yöneticisi Kalite Yönergeleri’nde bulunabileceğini söylemek yerine daha fazla ayrıntıyı paylaşmayı reddetti.

Okuyun: Google ‘Fred’ Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Oku: Google’dan John Mueller: “Neredeyse Her Gün Değişiklik Yapıyoruz”

Oku: 7 Mart 2017’den itibaren Etki Örnekleri Google Algoritma Güncellemesi (AKA Fred) (GSQi)

İLAN
7 Şubat 2017
7 Şubat Güncellemesi
Bu doğrulanmamış büyük güncelleme, Google’ın SERP’lerinde büyük sıralama değişimleriyle sonuçlandı ve bu da bazı web siteleri için büyük artış veya düşüş anlamına geliyordu. Genel olarak, daha kaliteli görünüyor ve daha alakalı web siteleri en fazla görünürlük kazandı.

Oku: Google Arama Algoritması Güncellemesi 7 Şubat

Oku: 7 Şubat 2017 Google Algoritma Güncellemesi – Önemli Bir Temel Sıralama Güncellemesinden Analiz ve Bulgular

İLAN

İLAN
1 Şubat 2017
1 Şubat Güncellemesi
Bu küçük ve onaylanmamış bir Google güncellemesiydi. Bu güncellemeyle ilgili tüm bilgiler gerçeklerden daha spekülasyon olsa da, özel blog ağlarını veya spam içerikli bağlantı oluşturma yapanları hedefliyor gibi görünüyordu.

Oku: Onaylanmamış Google algoritması güncellemesi, bağlantıları ve spam’ları indirgemekte daha iyi olabilir

İLAN
10 Ocak 2017
Müdahaleci Geçiş Reklamları Güncellemesi
23 Ağustos 2016’da Google, mobil cihazlarda arama deneyimine zarar veren müdahaleci geçiş reklamlarını ve pop-up’ları hedefleyecek bir değişikliği duyurdu. Söz verildiği gibi, bu güncelleme 10 Ocak 2017’de yayınlanmıştır. Bu güncellemenin sıralamalar üzerindeki etkisi minimum düzeydedir.

Okuyun: Google, Mobil Aramada Müdahaleci Açılır Pencerelerle Sayfaları Devalüe Edecek

Oku: % 51 Google’ın Mobil Geçiş Reklamları Cezasının Etkilerini Hissetmedi [POLL]

Oku: SEO’nuza Zarar Vermeden Pop-up’ları Kullanmak için 7 İpucu

İLAN

İLAN
10 Kasım 2016
Adsız Güncelleme
Arama endüstrisi sohbeti ve SEO izleme araçlarından alınan veriler, 10 Kasım’da onaylanmayan Google güncellemesinin bir tür olduğunu gösterdi.

Okuyun: 10 Kasım’da Bir Google Arama Güncellemesi Oluştu [DATA]

İLAN
23 Eylül 2016
Penguin Update 4.0 ve Çekirdek Algoritma Entegrasyonu
Penguin algoritmasındaki son güncelleme, Google’ın temel algoritmasına entegre olduğunu gördü, yani Penguin şimdi web sitelerini ve bağlantıları gerçek zamanlı olarak değerlendiriyordu. Bir başka büyük değişiklik, sayfaların sıralamasını düşürmek yerine Penguin devalüe bağlantılardı.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Penguen Artık Google’ın Temel Algoritmasının Gerçek Zamanlı Bir Bileşeni

İLAN

İLAN
1 Haziran 2016
Kalite Güncellemesi
Google tarafından onaylanmamış olmasına rağmen, veriler Google’ın algoritmasına ilişkin içerikle ilgili başka bir Kalite Güncellemesinin 1 Haziran civarında yayılmaya başladığını ve 8, 21 ve 26 Haziran’da ek arama sıralaması oynaklığının başladığını gösteriyor.

Oku: Hayalet Geri Dönüyor: Google’ın Kalite Güncellemeleri Hakkında Her Şey

Oku: Veriler, Haziran 2016’da Bir Google Algoritma Güncellemesi Yapıldığını Önerdi

Oku: Haziran’ın Google Kalite Güncellemesinden Yararlanan Haber Siteleri [ÇALIŞMA]

İLAN
12 Mayıs 2016
Mobil Uyumluluk Güncellemesi (# 2)
İkinci Mobil Uyumluluk Güncellemesi (veya “Mobilegeddon 2”), Google’ın “sıralama sinyalinin etkisini artırır” anlamına gelen ilk mobil uyumlu güncellemesidir.

Oku: Mobilegeddon: Google’ın Mobil Uyumluluk Güncellemesi İçin Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
11 Ocak 2016
Panda Çekirdek Algoritması A.Ş.
Google, Panda’nın yavaşça Panda 4.2 sunumunun bir parçası olarak temel Google algoritmasına dahil edildiğini doğruladı. Başka bir deyişle, Panda artık çalıştıktan sonra Google algoritmasına uygulanan bir filtre değildi, ancak temel sıralama sinyallerinin bir diğeri olarak dahil edildi. Bununla birlikte, bunun Panda sınıflandırıcısının gerçek zamanlı olarak hareket ettiği anlamına gelmediği açıklandı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google’ın Panda Şimdi Çekirdek Sıralama Algoritmasının Bir Parçası

İLAN
26 2015 Ekim
RankBrain
Nisan 2015’ten beri testte olmasına rağmen, Google bu tarihte resmi olarak RankBrain’i tanıttı. RankBrain, kullanıcılara sorgularına en iyi yanıtı vermelerine yardımcı olmak için arama sonuçlarını filtreleyen bir makine öğrenme algoritmasıdır. Başlangıçta RankBrain, sorguların yaklaşık yüzde 15’i için kullanıldı (çoğunlukla Google’ın daha önce hiç görmediği yeni sorgular), ancak şimdi Google’a girilen hemen hemen her sorguyla ilgilidir. RankBrain üçüncü en önemli sıralama sinyali olarak adlandırıldı.

Okuyun: Google RankBrain Algoritması için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
17 Temmuz 2015
Panda Güncellemesi 4.2 (# 28)
Google, İngilizce sorguların% 2 ila 3’ünü kullanıma sunması ve etkilemesi aylar alacak bir Panda yenilemesi duyurdu. Sunumun yavaş doğası nedeniyle, etkinin ne kadar önemli olduğu veya tam olarak ne zaman meydana geldiği belirsizdir. Bu son teyit edilmiş Panda güncellemesiydi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
03 Mayıs 2015
Kalite Güncellemesi
Kalite Güncellemesi (veya Phantom Güncellemesi) Google’ın temel sıralama algoritmasında, özellikle Google’ın kalite sinyallerini nasıl değerlendirdiği konusunda onaylanmış bir değişiklikti. İçerik kalitesi sorunları olan web sitelerinin yanı sıra çok fazla reklam, bu güncellemeden en çok etkilenen görünüyordu.

Oku: Hayalet Geri Dönüyor: Google’ın Kalite Güncellemeleri Hakkında Her Şey

Okuyun: Google “Phantom” Güncellemesi Hedef Bilgilendirme Bilgilendirme, ‘Nasıl Yapılır’ İçeriğini Sunuyor

İLAN

İLAN
21 Nisan 2015
Mobil Uyumluluk Güncellemesi
Mobil Uyumlu Güncelleme (veya “Mobilegeddon”), mobil dostu web sitelerini daha iyi arama sıralamaları ile ödüllendirmek ve mobil cihazlardaki arama yapanlara daha iyi sonuçlar sunmak amacıyla yapılan bir güncellemeydi. Bu güncelleme global olarak tüm dilleri etkiledi

Oku: Mobilegeddon: Google’ın Mobil Uyumluluk Güncellemesi İçin Tam Bir Kılavuz

İLAN
17 Ekim 2014
Penguin Güncelleme 3.0
Büyük bir güncelleme gibi adlandırılsa da, bu aslında Google’ın Penguen algoritmasının başka bir veri yenilemesiydi. Penguin 3.0, önceki güncellemelerden etkilenenlerin ortaya çıkmasına ve iyileşmesine izin verirken, spam içerikli bağlantı uygulamalarını kullanmaya devam eden ve önceki güncellemelerin radarından kaçan birçok kişi bir etki gördü. Güncellemenin tamamen kullanıma sunulması yaklaşık üç gün sürdü ve İngilizce arama sorgularının yüzde 1’inden daha azını etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Eylül 2014
Panda Güncellemesi 4.1 (# 27)
Google’dan Pierre Far , Panda algoritmasındaki bu güncellemenin “Panda’nın düşük kaliteli içeriği daha kesin bir şekilde tanımlamasına yardımcı olacak birkaç sinyal daha” eklediğini duyurdu . Sorguların yüzde 3 ila 5’ini etkiledi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
24 Temmuz 2014
Güvercin Güncellemesi
Pigeon, Google’ın yerel arama sonuçlarını etkilemek için daha geleneksel web sitesi sıralama sinyallerini kullanmaya başladığını gören önemli bir yerel arama güncellemesiydi. Ayrıca Google’ın mesafe ve konum sıralama parametrelerini de iyileştirdi.

Oku: Google Güvercin Güncellemesi Yerel Arama Sonuçlarını Nasıl Değiştirdi?

İLAN

İLAN
12 Haziran 2014
Payday Kredi Güncellemesi 3.0
Büyük ölçüde spam içeren sorguları hedeflemeye odaklanan Google’ın Payday Kredi güncellemesi 3.0, negatif SEO saldırılarına karşı daha iyi koruma içeriyordu.

Okuyun: Google Payday Kredi Algoritması Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oku: Google bugün Payday Kredi Algoritması 3.0’ı Sunmaya Başlıyor

İLAN
20 Mayıs 2014
Panda Güncellemesi 4.0 (# 26)
Google’dan Matt Cutts , İngilizce sorgularının yüzde 7,5’ini etkileyen algoritmanın önemli bir güncellemesi olan Panda 4.0’ı duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
İLAN
16 Mayıs 2014
Payday Kredi Güncellemesi 2.0
Bu, spam içerikli web sitelerini daha iyi hedeflemek için güncellenen Google’ın Payday Kredileri algoritmasının “yeni nesli” idi.

Okuyun: Google Payday Kredi Algoritması Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İLAN
6 Şubat 2014
Sayfa Düzeni Yenileme
Google’dan Matt Cutts, sayfa düzeni algoritmasının yenilendiğini duyurdu. Algoritmada herhangi bir değişiklikten bahsedilmedi – Google’ın algoritmayı yeniden düzenlediği ve dizini güncellediği anlaşıldı.

Oku: Google Sayfa Düzeni Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN

İLAN
4 Ekim 2013
Penguen Güncellemesi 2.1
Google’ın Matt Cutts ilk (ve yalnızca) Penguin 2.0 algoritması veri yenilemesini açıkladı ve aramaların yaklaşık yüzde 1’ini etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Penguen 2.1 Etkisi: Kurtarma, Nakavt Yumruklar ve Taze Hitler (Arama Motoru İzle)

İLAN
26 Eylül 2013
Sinek Kuşu Güncellemesi
Hummingbird güncellemesi, Google’ın temel arama teknolojisine büyük bir revizyon oldu. Google, konuşma aramasının (yani sesli arama) büyümesinin bir sonucu olarak en alakalı sonuçları daha iyi anlamak ve daha karmaşık sorgulara döndürmek için bir yola ihtiyaç duyuyordu. Google, yeni algoritmanın dünya çapındaki aramaların yaklaşık yüzde 90’ını etkilediğini söyledi. Bu güncelleştirme bu tarihte duyurulmuş olsa da, aslında Ağustos 2013’te kullanıma sunuldu.

Oku: Google Hummingbird Güncellemesi Aramayı Nasıl Değiştirdi?

İLAN

İLAN
11 Haziran 2013
Payday Kredi Güncellemesi
Google Payday Kredileri algoritması güncellemesi, çoğunlukla gölgeli endüstrilerle (süper yüksek faizli krediler ve avans kredileri, porno, casinolar, borç konsolidasyonu ve ilaçlar dahil) ilişkili spam içerikli sorguları hedefledi. Tamamen kullanıma sunulması yaklaşık 1-2 ay sürdü ve ABD sorgularının yaklaşık yüzde 0,3’ünü etkiledi.

Okuyun: Google Payday Kredi Algoritması Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İLAN
22 Mayıs 2013
Penguin Güncelleme 2.0
Bu, Google’ın Matt Cutts’ın bir blog yayınında açıkladığı gibi Penguin algoritmasının “yeni nesil” siydi . Bu sürüm, web sitesine yönlendirilen bağlantı spam’ının kanıtı için web sitesi ana sayfasından ve üst düzey kategori sayfalarından daha derin görünüyordu. Penguin 2.0, İngilizce sorgularının yaklaşık yüzde 2.3’ünü etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google Penguin 2.0 Güncellemesi Yayında (Arama Motoru İzleme)

İLAN

İLAN
14 Mart 2013
Panda Güncellemesi (# 25)
Bu güncelleştirme Google tarafından onaylanmadı, ancak araçlar yaklaşık olarak bu gün gerçekleştiğini gösteriyor. Google’ın Matt Cutts, Panda’nın doğrudan temel Google algoritmasına dahil edilmesinden önce bunun son güncelleme olacağını öne sürdü. Ancak bunun yerine Panda veri yenilemeleri, Google’dan başka bir onay alınmaksızın 10 günlük bir süre boyunca aylık olarak kullanıma sunuldu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

22 Ocak 2013
Panda Güncellemesi (# 24)
Google , İngilizce sorgularının yüzde 1,2’sini etkileyen bir Panda veri yenilemesini duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
21 Aralık 2012
Panda Güncellemesi (# 23)
Google , İngilizce sorgularının ~% 1.3’ünü etkileyen bir Panda veri yenilemesini duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
21 Kasım 2012
Panda Güncellemesi (# 22)
Google, Panda veri yenilemesinin İngilizce sorguların yüzde 0,8’ini etkilediğini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
5 Kasım 2012
Panda Güncellemesi (# 21)
Google, dünya çapında sorguların yaklaşık yüzde 0,4’ünü ve ABD sorgularının yaklaşık yüzde 1,1’ini etkileyen bir Panda veri yenilemesini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
9 Ekim 2012
Sayfa Düzeni Güncellemesi # 2
Google’dan Matt Cutts , sayfa düzeni algoritmasının güncellendiğini ve İngilizce sorgularının yüzde 0,7’sini etkilediğini açıkladı . Bu güncelleme, potansiyel olarak kurtarılması için ilk Google algoritması sunumu tarafından ziyaret edilen web sitelerine bir fırsat verdi.

Oku: Google Sayfa Düzeni Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN

İLAN
5 Ekim 2012
Penguen Güncellemesi 1.2
Google’dan Matt Cutts , ikinci Penguin algoritması verilerini yenilediğini açıkladı . İngilizce sorguların yüzde 0.3’ünü etkiledi.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
28 Eylül 2012
Tam Eşleme Alan Adı Güncellemesi
Google’ın Tam Eşleme Alanı (veya EMD) algoritması güncellemesi, spam veya düşük kaliteli tam eşleme alanlarının SERP’lerinden kurtulmaya odaklanmıştır.

Okuyun: Google’ın Tam Eşleme Etki Alanı Algoritması Güncelleştirmesi Rehberiniz

İLAN

İLAN
27 Eylül 2012
Panda Güncellemesi (# 20)
Bu, Panda algoritmasının tamamen kullanıma sunulması bir haftadan fazla süren ve İngilizce arama sorgularının yüzde 2,4’ünü etkileyen önemli bir güncellemeydi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
18 Eylül 2012
Panda Güncellemesi 3.9.2 (# 19)
Google , sorguların yüzde 0,7’sinden daha azını etkileyen bir Panda veri yenilemesinin piyasaya sürüldüğünü açıklayarak “önümüzdeki birkaç gün içinde bir miktar akış bekle” ekledi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
20 Ağustos 2012
Panda Güncellemesi 3.9.1 (# 18)
Google , Panda veri yenilemesinin sorguların yaklaşık yüzde 1’ini etkilediğini doğruladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
24 Temmuz 2012
Panda Güncellemesi 3.9 (# 17)
Google , Panda yenilemesinin arama sonuçlarının ~% 1’ini etkilediğini açıkladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
25 Haziran 2012
Panda Güncellemesi 3.8 (# 16)
Google , dünya çapında sorguların yaklaşık yüzde 1’ini etkileyen bir Panda veri yenilemesi duyurdu .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
08 Haziran 2012
Panda güncelleme 3.7 (# 15)
Google, bu tarihte Panda algoritmasının yenilenmeye başladığını ve ABD sorgularının yüzde 1’inden daha azını ve dünya çapında sorguların ~% 1’ini etkilediğini doğruladı. Sıralama araçları, daha yeni Panda güncellemelerinden daha büyük olduğunu öne sürdü.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
26 Mayıs 2012
Penguen Güncellemesi 1.1
Google’dan Matt Cutts , Penguen algoritmasının veri yenilemesini açıkladı ve İngilizce aramaların yüzde 0,1’inden azını etkiledi. Sıralamalarını ilk Penguin lansmanı ile düşüren ve bağlantı profillerini temizleme konusunda proaktif olan web siteleri bir miktar iyileşme gördü. İlk kez Penguin tarafından yakalanmayan diğer web siteleri bir hit aldı.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google Penguin 1.1 Bazı Siteler Rapor Kurtarma (Arama Motoru İzleme) Olarak Dışarı Çıktı

İLAN
27 Nisan 2012
Panda Güncellemesi 3.6 (# 14)
Google, bu tarihte Panda algoritmasının yenilendiğini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
24 Nisan 2012
Penguen Güncellemesi
Uzun zamandır beklenen “aşırı optimizasyon” cezası nihayet bugün geldi. Google, Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri’ni ihlal eden agresif web spam’ı yapan web sitelerini (ör. Anahtar kelime doldurma, doğal olmayan bağlantı) düşürmek amacıyla (daha sonra adlandırılmamış) bir algoritma değişikliğinin başlatıldığını duyurdu. Google, bu güncellemenin İngilizce sorguların yüzde 3,1’ini etkileyeceğini söyledi. Sadece iki gün sonra algoritmanın adını öğrendik: Penguen.

Okuyun: Google Penguen Algoritması Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Okuyun: Yüksek kaliteli siteleri ödüllendirmek için başka bir adım (Google)

İLAN
19 Nisan 2012
Panda Güncellemesi 3.5 (# 13)
Google’dan Matt Cutts , bu tarihte bir Panda veri yenilemesinin gerçekleştiğini doğruladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Mart 2012
Panda Güncellemesi 3.4 (# 12)
Googled , Panda yenilemesini açıkladı ve sorguların yaklaşık yüzde 1,6’sını etkiledi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
27 Şubat 2012
Panda Güncellemesi 3.3 (# 11)
Google , Panda’nın veri yenilemesini, web’deki son değişikliklere daha “doğru ve hassas” hale getirdiğini açıkladı .

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
İLAN
27 Şubat 2012
Venedik Güncellemesi
Venedik Güncellemesinden sonra Google, arama sonuçlarını arayanın fiziksel konumuna veya IP adresine göre eklemeye başladı. Ayrıca Google, bir sorgunun veya web sayfasının yerel niyet veya alaka düzeyi olup olmadığını daha iyi tespit edebilir.

Oku: Google Venedik Güncellemesi Yerel Arama ve SEO’yu Nasıl Değiştirdi?

İLAN
19 Ocak 2012
Sayfa Düzeni Güncellemesi
Google’ın sayfa düzeni algoritması güncellemesi (veya Ekranın Üst Kısmında) ekranın üst kısmında çok fazla reklam bulunan web sitelerini hedefledi. Başka bir deyişle, kullanıcının gerçek içeriği görmek için sayfayı aşağı kaydırması gerekir. Google, bu algoritmanın web sitelerinin yüzde 1’inden daha azını etkilediğini söyledi.

Oku: Google Sayfa Düzeni Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN

İLAN
18 Ocak 2012
Panda Güncellemesi 3.2 (# 10)
Google, Panda’nın bu tarihte veri yenilemesinin gerçekleştiğini doğruladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
18 2011 Kasım
Panda Güncellemesi 3.1 (# 9)
Google, aramaların yüzde 1’inden daha azını etkileyen küçük bir Panda yenilemesini duyurdu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
3 2011 Kasım
Tazelik Güncellemesi
Bu güncellemeyle Google, arama yapan kişilerle daha alakalı olması için daha taze olan arama sonuçlarının (ör. Güncel etkinlikler, güncel konular, yinelenen etkinlikler) ne zaman sunulacağını daha iyi belirlemek için sıralama algoritmasını değiştirdi. Bu güncelleme aramaların yüzde 35’ini etkiledi.

Oku: Google Tazelik Algoritması: Bilmeniz Gereken Her Şey

İLAN
19 Ekim 2011
Panda Güncelleme 3.0 (# 8)
Google, Panda algoritmasına bazı yeni sinyaller ekledi ve ayrıca algoritmanın web sitelerini nasıl etkilediğini yeniden hesapladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
28 Eylül 2011
Panda Güncellemesi 2.5 (# 7)
Google Panda algoritmasının başka bir tekrarı. Ardından, 5 Ekim 2011 tarihinde, Google’dan Matt Cutts “önümüzdeki birkaç hafta içinde Panda’yla ilgili bir miktar akış beklediğini” açıkladı . Onaylanan akı tarihleri ​​3 Ekim ve 13 Ekim’dir.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
12 Ağustos 2011
Panda Güncellemesi 2.4 (# 6)
Google’ın Panda algoritması güncellemesi, İngilizce konuşulan tüm ülkeler ve İngilizce konuşulmayan ülkeler (Japonya, Çin ve Kore hariç) için uluslararası olarak kullanıma sunuldu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Temmuz 2011
Panda Güncellemesi 2.3 (# 5)
Google Panda algoritması için başka bir güncelleme.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
21 Haziran 2011
Panda Güncellemesi 2.2 (# 4)
Google Panda algoritması için başka bir güncelleme.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
9 Mayıs 2011
Panda Güncellemesi 2.1 (# 3)
Sektör ilk önce bu güncellemeyi Panda 3.0 olarak adlandırdı, ancak Google, gelecek 2.x güncellemelerinde olduğu gibi bunun sadece bir veri yenilemesi olduğunu açıkladı.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN
11 Nisan 2011
Panda Güncelleme 2.0 (# 2)
Çekirdek Panda algoritmasına ilk güncelleme. Bu güncelleme, Google kullanıcılarının engellediği siteler gibi ek sinyaller içeriyordu.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

İLAN

İLAN
23 Şubat 2011
Panda Güncellemesi
Daha sonra adlandırılmamış bir Google algoritması güncellemesinin ilk yinelemesi sunuldu (sorguların yüzde 12’si etkilendi), SEO endüstrisini ve birçok büyük oyuncuyu şok etti ve aynı zamanda mevcut olan “içerik çiftliği” iş modelini etkili bir şekilde sonlandırdı. Başlangıçta sektörde Çiftçi olarak adlandırılan Google, lansmandan kısa bir süre sonra güncellemelerin Panda olarak adlandırıldığını ve birincil algoritma atılımını yapan mühendisin adını verdi.

Okuyun: Google Panda Güncellemesi için Tam Bir Kılavuz

Oku: Google’ın Algoritma Değişimi: Kaybedenler ve Kazananlar

İLAN
28 Nisan 2010
Mayıs Güncellemesi
MayDay güncellemesi, Google’ın hangi sitelerin uzun kuyruk sorguları için en uygun olduğunu değerlendirmesinde algoritmik bir değişiklikti. Bu güncelleme 28 Nisan ile 3 Mayıs arasında yayınlandı.

Oku: Google MayDay Güncellemesi – Etkiye Yakından Bakış

İLAN

İLAN
10 Ağustos 2009
Kafein Güncellemesi
Google’ın Kafein güncellemesi, Google’ın verileri daha verimli bir şekilde taramasına ve depolamasına olanak tanıyan ve yüzde 50 daha taze sonuç veren yeni bir web dizinleme sistemiydi. Geliştiricilere, 8 Haziran 2010 tarihli güncelleştirme resmi olarak kullanıma sunulmadan önce Ağustos 2009’da başlayarak erken erişim verilmiştir.

Okuyun: Google’ın Kafein Güncellemesi: Daha İyi Endeksleme ve Daha Taze Arama Sonuçları

İLAN
18 Ocak 2009
Vince Güncelleme
Google’ın Vince güncellemesi, daha önce sıralanan siteler (genellikle daha az yetkili siteler, satış ortağı siteleri ve tamamen bu görünürlüğü kazanan siteler) için büyük marka alanları için ilk sayfa sıralamalarını tercih etmek için geniş düzeyli, rekabetçi anahtar kelime terimlerinde hızlı ve dikkat çekici bir değişiklikti. SEO çabaları).

Oku: Google’dan Vince Güncellemesi: Büyük Markaların Kazandığı Gün

İLAN
İLAN
15 Aralık 2005
Büyük baba güncelleme
Big Daddy (veya Bigdaddy), Google’ın Aralık 2005’te başlayan ve Mart 2006’da tamamlanan altyapısında aşamalı bir güncellemeydi. Bu güncelleme, Google’ın URL standartlaştırma ve yönlendirmeler gibi teknik sorunları ele alma şeklini değiştirdi. Bazı web siteleri, tipik olarak doğal olmayan bağlantı (örneğin, aşırı karşılıklı bağlantı, spamlı mahallelere bağlantı, ücretli bağlantılar) nedeniyle yeni Big Daddy veri merkezlerine girmedi.

Oku: Google’ın Big Daddy Güncellemesi: Google’ın Altyapısında ve SERP’lerde Büyük Değişiklikler

İLAN
1 Eylül 2005
Jagger Güncellemesi
Jagger, Eylül ayının başlarında backlink odaklı bir dizi güncellemeyle başlayan üç aşamada (Jagger 1, Jagger 2 ve Jagger 3) bir güncellemeydi; doğal olmayan bağlantı kurma, ücretli bağlantılar ve diğer spam türlerini ortadan kaldırmak anlamına geliyordu. Jagger’ın ikinci aşaması Ekim ayında en belirgin etkiye sahipti. Son aşama Kasım ayı sonuna doğru tamamlandı.

Oku: Google’ın Jagger Güncelleme Rocks Manipülatif Bağlantı Oluşturma

İLAN

İLAN
16 Kasım 2003
Florida Güncellemesi
Google’ın Florida Güncellemesi, SEO’da yeni bir döneme işaret etti. Yüksek ticari anahtar kelimeleri sıralamak için önceki on yılın spam içerikli taktiklerini (ör. Anahtar kelime doldurma, aynı marka altında birden çok site kullanma, görünmez metin ve gizli bağlantılar) kullanan web siteleri (trafik yönlendirmek için bağlı kuruluşlara güvenen perakendeciler dahil) sıralamalarını gördü kazançlı tatil sezonundan hemen önce yok oldu.

Oku: Google Florida: İlk Büyük Algoritma Güncellemesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Dilerseniz Çerez-Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Gizlilik Politikasını Oku