SIRALAMANIZI YÜKSELTMEK İÇİN EN İYİ 20 SEO ARACI (2020)

SEO en önemli dijital pazarlama becerilerinden biridir, ancak bazıları ustalaşmanın en uzun sürdüğünü söylüyor.

Eğer isterseniz bir blog başlatmak ve online iş ile para kazanmak , web sitesi trafiğini gerekiyor. Organik trafik elde etmek için Google’da belirli anahtar kelimeler için sıralama yapmanız gerekir.

Anahtar kelime araştırması yapmak, web sitenizi denetlemek, rekabetçi araştırma yapmak veya yalnızca Google’da ne kadar iyi sıralandığınızı görmek istiyorsanız, en iyi SEO araçlarından birini kullanmanız gerekir .

Birkaç pazarlamacı aynı soruyu sordum:

“Web sitenizi küçük bir bütçeyle SEO dostu yapmanın en iyi yolu nedir?”

Bir bariz iş çözümü yardımcı olmak için saygın bir SEO şirketi kiralamaktır.

Ancak küçük bir işletme veya çevrimiçi girişimciyseniz, her ay binlerce dolar ödemek söz konusu değildir.

Ayrıca çevrimiçi bulabileceğiniz bir sürü harika SEO bilgisi var. Bu, uzun biçimli SEO kılavuzlarını, trafiği nasıl kullanacağınız konusunda uzmanları ve yararlı YouTube videolarını içerir.

Bununla birlikte, en iyi seçenek, SEO konusunda uzmanlaşmanıza ve düşük bir aylık maliyetle sıralamalarınızı artırmanıza yardımcı olabilecek SEO araçlarından yararlanmaktır .

Bu yazıda, SEO oyunlarını yükseltmek isteyen herkes için mükemmel 20 en iyi SEO aracını inceleyeceğim.

Yasal Uyarı: Bu makale, size ücretsiz olarak küçük bir komisyon aldığım bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Ancak, bunlar SEO konusunda tamamen tavsiye ettiğim araçlardır. Bağlı kuruluşun açıklamasının tamamını altbilgideki gizlilik politikamda okuyabilirsiniz.

EN İYİ SEO ARAÇLARI NELERDİR?
İşte bu yıl denemek için en iyi SEO araçları için benim seçtikleri.

1. SEMRUSH .
En İyi SEO Araçları SEMrush
SEMrush , kullanıcıların rakiplerini ve kendi içeriklerini değerlendirmelerine yardımcı olan lider bir rakip analiz aracıdır. Sağlam metrikler sağlar ve kullanıcıların en iyi performans gösteren sayfaları, içeriği ve anahtar kelimeleri almasını sağlar.

SEMrush, birçok web sitesi sahibinin ve e-ticaret girişimcisinin rakiplerinin SEO stratejilerini anlamalarına yardımcı oldu. Bu, onu küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında en popüler SEO araçlarından biri yapar.

SEO aracı, SEO, PPC, reklam kampanyaları, geri bağlantılar, anahtar kelime araştırması, SERP ve çok daha fazlası için en iyi yardımı sunar.

ANA ÖZELLİKLER:
Organik Araştırma – Bu özellik kullanıcıların rakipleri tarafından kullanılan en iyi anahtar kelimeleri görmelerini ve alan değişikliklerini tamamlamalarını sağlar.
Reklam Araştırmaları – Rakiplerin reklam bütçelerini analiz ederek daha iyi reklam kampanyaları yürütmenize yardımcı olur. Reklam kampanyalarınızı da yerelleştirebilirsiniz.
Ürün Listeleme Reklamları – SEMrush, kullanıcıların rakiplerin Ürün Listeleme Reklamlarını ve ürün özet akışlarını görmelerini sağlar.
Trafik Analizi – SEMrush bir web sitesinin çevrimiçi performansını ve trafiğini doğru bir şekilde anlatır. Ayrıca, potansiyel müşterilerin davranışlarını ve medya tüketimini anlamanıza yardımcı olur.
FİYATLANDIRMA:
SEMrush fiyatlandırması
SEMrush üç ücretli plan sunuyor. Uzman planı 99,95 dolar, Guru planı 199,95 dolar ve İş planı 399,95 dolar. Girişimcilerin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirebileceğiniz teklif tabanlı bir Kurumsal plan da vardır.

İÇİN KULLANILIR:
Misafir bloglama stratejileri oluşturma
Rakiplerin stratejilerini analiz etme
Geçmiş ve mevcut web sitesi sıralamasını izleme
Teknik SEO denetimleri yapmak ve kullanıcı deneyimini ölçmek
TBM için iyi reklam fırsatları bulma
İçeriğinizin daha üst sıralarda yer alması için sağlam anahtar kelime araştırması yapmak
EKSİLERİ:
Yeni başlayanlar biraz karmaşık bulabilir
Daha gelişmiş özellikler için ağır bir etiket ödemek zorundasınız
Reklamlar ve geri bağlantılar ile ilgili yanlış verilerin örnekleri
SEMrush ile bugün başlayın .

2. AHREFS .
Adam Enfroy Ahrefs Kasım 2019
Ahrefs, piyasadaki en sevdiğim SEO araçlarından biridir. Sadece ikinci en hızlı web tarayıcısı değil (yalnızca Google’ın arkasında), aynı zamanda bu listedeki tüm araçlardan en iyi kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Öncelikle backlink denetimleri, rekabetçi analiz, URL sıralamaları, anahtar kelime araştırması ve daha fazlası için kullanılır. SEMrush gibi Ahrefs de rakiplerinizin sitelerinin trafiğini analiz etmek için organik arama raporları sunar.

Bunun da ötesinde, bu SEO aracı web ve tonlarca veri tarar ve böylece arama motorunuzu önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olur. Kullanıcılar daha sonra bu çıkarılan verileri bağlantı oluşturma, anahtar kelime araştırması, SEO stratejileri, sıralama izleme ve içerik pazarlaması için kullanır. Özellikle anahtar kelime zorluk aracını seviyorum, bu da anahtar kelime zorluğunu ve hedef ifadeler için “sıralayan” alakalı anahtar kelimeleri görmenizi sağlar.

Tüm bu etkileyici özellikler Ahrefs’i dünya çapında çok sayıda SEO uzmanı ve girişimcisi tarafından kullanılan oldukça rekabetçi bir SEO aracı haline getiriyor.

ANA ÖZELLİKLER:
Sayısız Anahtar Kelime Üretir – Ahrefs, tek bir araştırma sorgusunda milyonlarca anahtar kelime oluşturur.
Sıralama Geçmişi – Web sitenizin herhangi bir sayfasında kullanılan herhangi bir anahtar kelimenin sıralama geçmişini görebilirsiniz.
İçerik Gezgini – Ahrefs veritabanında 1 milyardan fazla web sayfası içeren bir içerik araması yapabilirsiniz.
Giden Bağlantıları İzleme – Ahrefs site gezgininde giden bağlantılar raporunu gösterir. Bu, konuk yayınlarınızın nereye bağlandığını takip etmenize yardımcı olur.
FİYATLANDIRMA:
Ahrefs fiyatlandırması
7 günlük deneme sürümünü 7 ABD doları karşılığında seçerek ürünü test edebilirsiniz. Bundan sonra, 99 $ ‘dan başlayan ve 999 $’ a kadar olan abonelik planlarına geçebilirsiniz.

İÇİN KULLANILIR:
Daha fazla görünürlük ve sıralama için web sitesi iyileştirme ipuçları alma
Net bir geri bağlantı analizi raporu almak için
URL derecelendirmesini bilmek
Geçmiş backlink veri analizini almak için
Bir içerik stratejisi oluşturmak için
EKSİLERİ:
Araçlar biraz yavaş yükleniyor
Aylık fiyatlandırma pahalıdır
Site hızında veya daha fazla teknik SEO öğesinde bilgi yok
3. YETKİ LABORATUVARLARI .
En İyi SEO Araçları Otorite Laboratuvarları
Authority Labs, süper kolay kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte gelen son derece kullanışlı bir SEO aracıdır. Authority Labs ile kolayca birden çok site kurabilir ve SEO kampanyalarınızı optimize edebilirsiniz. Ayrıca, kitlenizi lazerle hedeflemek için konuma özgü sıralı izleme elde etmenize yardımcı olur.

Kullanıcılar ayrıca pazarda rakipleri tarafından kullanılan SEO kampanyalarını ve stratejilerini izleyebilir.

ANA ÖZELLİKLER:
Global İzleme – Farklı ülkeler ve şehirler için hem yerel hem de global izlemeyi kolayca yapabilirsiniz.
Anahtar Kelime Hedefleme – Anahtar kelime araştırma araçlarıyla etkili anahtar kelime hedefleme.
Free Trail – Authority Labs ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.
Günlük Raporlama – Nerede durduğunuzu analiz etmenize yardımcı olan günlük sıralama kontrolüyle derinlemesine raporlar alın.
FİYATLANDIRMA:
Authority Labs fiyatlandırması
Authority Labs dört farklı fiyatlandırma planı sunuyor. Artı planları 49 dolar ve Profesyonel planı 99 dolar. Diğer daha gelişmiş planlar arasında Pro Plus 225 dolar ve Enterprise planı 450 dolar. Bunun dışında 30 günlük ücretsiz deneme sürümü de var; Kredi kartına gerek yok.

İÇİN KULLANILIR:
Rakip alan adlarını izleme
Çeşitli sitelerde ürün sıralamasını izleme
Mobil sıralamayı masaüstü sonuçlarıyla karşılaştırma
Raporlama sürecine derinlemesine analitik raporlar otomatik raporlar sunar
EKSİLERİ:
Anahtar kelimeleri alfabetik olarak sıralar ve bu filtre ayarını değiştirme seçeneği yoktur
4. SERPSTAT .
En İyi SEO Araçları Serpstat
SEO ve dijital pazarlama çözümleri söz konusu olduğunda, Serpstat tek adresli bir mağaza. SEO’nuzu optimize etmekten reklam ve içerik pazarlama kampanyalarınızı yayınlamaya kadar, hemen hemen her konuda size yardımcı olur.

Serpstat aracı anahtar kelime araştırması, rakip araştırması, PPC analizi vb. Yapar. Gösterge paneli, karmaşıklığı önlemek için pürüzsüz ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, web sitesi sahiplerinin rakiplerinin geri bağlantılarını tam olarak takip etmelerine de yardımcı olur.

ANA ÖZELLİKLER:
Web Sitesi Analizi – Serpstat, web sitesinin alan adını ve URL’sini izleyerek bir analiz yapar. Analiz derinlemesine SEO ve PPC araştırmalarını içerir.
Anahtar Kelime Araştırması – Anahtar kelime araştırması, küme araştırmasını, arama önerilerini, arama hacmini, içerik pazarlamasını ve SERP analizini içerir.
Backlink Analizi – Son iki yıla yayılan tam geri bağlantı verilerini toplar ve aynı zamanda rakiplerinizin backlink stratejilerini takip eder.
Site Denetimi – Web sitenizi, HTML’nizi, sayfa hızınızı temizler ve olası hataları kaçırmanıza asla izin vermez.
FİYATLANDIRMA:
Serpstat fiyatlandırması
Serpstat, aylık ve yıllık abonelikleri içeren dört farklı fiyatlandırma planı sunar. Basit plan aylık 69 ABD doları, Standart plan 149 ABD doları, Gelişmiş plan 299 ABD doları ve İşletme 499 ABD dolarıdır. Ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olursunuz.

İÇİN KULLANILIR:
Anahtar kelime varyasyonlarını arama ve uluslararası veri toplama
Farklı web sayfalarının alaka düzeyini kontrol etme
Evrensel arama sonuçlarını izleme
Rakiplerinizin reklam stratejilerini ve bütçesini bulma
EKSİLERİ:
Ağır web siteleri için site denetimi oldukça yavaş
Bazen yanlış anahtar kelimeleri gösterir
5. UZUN KUYRUK PRO .
En İyi SEO Araçları Long Tail Pro
Long Tail Pro, daha az rekabetçi anahtar kelimeleri keşfetmenize yardımcı olan bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Bu anahtar kelimeler, nişiniz ne olursa olsun, yüksek dönüşüm sağlayan çevrimiçi trafik elde etmenize yardımcı olabilir.

Anahtar kelime rekabet gücü puanı ile birlikte toplu olarak mükemmel anahtar kelime önerileri sunar. Bu SEO aracı yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar için mükemmeldir.

ANA ÖZELLİKLER:
Birden Çok Proje Oluşturun – farklı siteler için tüm kampanyalarınızı mükemmel organize edin
İçe ve Dışa Aktar – En iyi anahtar kelimelerin Excel’e hızlı bir şekilde dışa aktarılması ve Long-Tail Pro kontrol paneline aktarılması
Long Tail Pro şöyle çalışır:

Long Tail Pro çalışma
FİYATLANDIRMA:
Long Tail Pro fiyatlandırması
Long Tail Pro, 10 gün para iade garantisi ile birlikte üç farklı fiyatlandırma planı sunar. Ajans planı aylık 98 $, Uzman planı 45 $ ve Başlangıç ​​planı 25 $.

İÇİN KULLANILIR:
Rekabetçi anahtar kelimeler bulma
Uzun kuyruklu anahtar kelimeler oluşturma
EKSİLERİ:
Sınırlı manuel anahtar kelimeler
Sınırlı tohum anahtar kelimeleri
Geri bağlantıların analizinde yardımcı olmaz
6. SEOBİLİTY .
En İyi SEO Araçları SEObility
SEObility, SEO optimizasyonunda kullanışlı olan, web sitenizi izlemenize yardımcı olan güçlü bir hepsi bir arada SEO yazılımıdır. Günlük güncellemeleri ve bağlantı oluşturma araçlarıyla SEObility, girişimcilerin arama motoru sıralamalarını kolaylıkla geliştirmelerine yardımcı olur.

Bunun da ötesinde, bir web sitesinin tüm bağlantılı sayfalarını verimli bir şekilde tarar ve yinelenen içerik ve bozuk bağlantılar gibi sorunlar bulur.

ANA ÖZELLİKLER:
Rank Tracking – Farklı demografik özelliklere ve arama motorlarına dayalı günlük anahtar kelime sıralamalarını izlemenize yardımcı olur.
Anahtar Kelime İzleme ve Sayfa İçi Analiz – Kullanıcılara uygun iyileştirme önerileri vererek sayfa içi tarama ve anahtar kelime izleme yapar.
Yerel Arama Sonuçları – Kullanıcılar ayrıca, belirli bir hedeflenen grup için daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak yerel arama sonuçlarını değerlendirip izleyebilir.
Rakip Karşılaştırması – İşleminizi optimize edebilmeniz için rakiplerinizin web sitesinin içeriğini hızlı bir şekilde araştırır ve karşılaştırır.
PDF Dışa Aktarma ve E-Posta Raporlama – Web sitelerinin sıralamasında bir değişiklik göstermek için düzenli raporlar oluşturun.
FİYATLANDIRMA:
SEObility fiyatlandırması
Yeni başlayanlar için tasarlanan Temel plan ücretsizdir. Profesyonel web siteleri için tasarlanan Premier planı, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünde kullanılabilir. Duruşmadan sonra, plan her ay 50 dolara mal oluyor. Son Ajans planı 200 $ ‘dır ve büyük web siteleri ve ajanslar için mükemmeldir.

İÇİN KULLANILIR:
Web sitesi taraması ve site denetimi
Günlük güncellenen Google sıralama izleyicisini kontrol etme
Bağlantı kurma ve geri bağlantı denetimi
Whitelabel raporlama ve düzenli izleme
Bir Meta Veri ve sayfa kontrolü gerçekleştirir
Kara liste ve güvenli tarama kontrolü
Sayfanızın yanıt süresini izler
Ayrıntılı raporları CSV ve PDF biçiminde dışa aktarır
7. SEOQUAKE .
En İyi SEO Araçları SEOquake
SEOquake, çok sayıda SEO metriği sunan en güçlü SEO araçlarından ve tarayıcı eklentilerinden biridir. İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda özellikle yararlıdır, çünkü herhangi bir web sitesinde hızlı bir şekilde ayrıntılı bilgi verir.

Aşağıdakiler gibi önemli metrikleri sağlar:

Harici bağlantı sayısı
Alexa Rank
Google sıralaması
Alan adı yaşı
SEMrush sırası
ANA ÖZELLİKLER:
SEO Bar – Sadece SEO Bar ile web sayfalarına göz atmanız gerekir ve size hızlı bilgi sağlayacaktır.
SERP Yer Paylaşımı – SERP’nin tam analizini görüntülemenize yardımcı olur ve sonuçlar CSV biçiminde dışa aktarılabilir.
Anahtar Kelime Analizi – Uygun anahtar kelime analizine sahip anahtar kelimeler hakkında ayrıntılı ve yapılandırılmış raporlar sağlar.
Yazdır ve Dışa Aktar – Veriler herhangi bir dosyadan CSV dosya biçiminde kaydedilebilir.
FİYATLANDIRMA:
Tamamen ücretsizdir.

İÇİN KULLANILIR:
Sayfa içi SEO denetimi yapma
İç ve dış bağlantıların incelenmesi
URL’leri ve alan adlarını gerçek zamanlı olarak karşılaştırma
Verileri CSV dosya biçimine dışa aktarma
EKSİLERİ:
Üst düzey parametreler yeni kullanıcılar için oldukça kafa karıştırıcı
8. SEOPTİMER .
En İyi SEO Araçları SEOptimer
SEOptimer, sayfa sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olan kullanımı kolay ve anlaşılır bir SEO denetim aracıdır. Mükemmel sayfa içi optimizasyon ve sayfa dışı bağlantı oluşturma gerçekleştirir.

ANA ÖZELLİKLER:
Beyaz Etiket SEO Denetimi – Birden fazla faktörü kontrol ederek web sitelerine kendi markalı raporlarını verir.
Katıştırılabilir Denetim – Web siteleri için daha fazla potansiyel satış ve satış oluşturmanıza yardımcı olur.
SEO Crawler – Web sitesinin her sayfasını tarayarak teknik SEO sorunlarını tespit etmeye yardımcı olur.
SEO Denetim API’sı – Trend analizi, izleme sorunları ve toplu raporlama için kullanılır.
FİYATLANDIRMA:
SEOptimer fiyatlandırması
Fiyatlandırma planları, web siteleri için bir plan ve dijital pazarlamacılar için iki program içerir. Siteler için DIY SEO planı aylık 19 dolar. Öte yandan, dijital pazarlamacılar için Beyaz Etiket planı ve Beyaz Etiket ve Gömme planı sırasıyla aylık 29 ABD doları ve aylık 59 ABD dolarıdır. Ayrıca 14 günlük ücretsiz deneme sürümü de alırsınız.

İÇİN KULLANILIR:
İçerik pazarlama
Gerçek sitenin çeşitli öğelerinin iyileştirilmesini içeren Sayfa İçi Optimizasyon
Bina kalitesi bağlantılarını içeren Sayfa Dışı Optimizasyon
Hızlı bir trafik için reklam kampanyası yönetimi
Sosyal varlığı geliştirmek için sosyal kampanyalar
EKSİLERİ:
Mobil uygulama yok
9. LİNKMİNER .
En İyi SEO Araçları LinkMiner
LinkMiner by Mangools, bozuk bağlantıları tanımlamanıza yardımcı olan son derece etkili bir backlink kontrol aracıdır. Bunun da ötesinde, DA, Facebook beğenileri, Ahrefs, Moz ve daha fazlası gibi bilgiler sağlar.

ANA ÖZELLİKLER:
Güçlü Geri Bağlantılar – LinkMiner, hızlı ve gelişmiş filtreler uygulayarak Takip Et veya Takip Etmeme geri bağlantılarını tanımlamanıza yardımcı olur.
Bağlantı Gücü – Geri Bağlantıların gücünü Atıf Akışı, Güven Akışı ve Alexa Sıralamasına göre değerlendirir.
Gelişmiş Backlink Analizi – Yeni geri bağlantılar bularak bağlantı kurma fırsatları sunar.
FİYATLANDIRMA:
Başlangıçta, 10 günlük ücretsiz deneme sürümü alırsınız. Bundan sonra, ücretli planlar ayda 29 $ ‘dan başlar ve ayda 79 $’ a kadar değişir.

İÇİN KULLANILIR:
Rakibinizin web sitesinin geri bağlantılarını incelemek
Belirli geri bağlantı türlerini bulma
Linklerin kuvvetinin değerlendirilmesi
EKSİLERİ:
Geri bağlantıların gücünü her zaman doğru bir şekilde değerlendirmez
10. PİTCHBOX .
En İyi SEO Araçları Pitchbox
Pitchbox, etkileyiciye erişim ve içerik pazarlama sürecini kolaylaştıran ve otomatikleştiren hepsi bir arada bir çözümdür. Nihayetinde önemli bağlantı kurma fırsatları sunan, etkileyiciler ve blogcularla iletişim kurmanıza yardımcı olur.

ANA ÖZELLİKLER:
Kampanyalar – Pitchbox, yayıncılar, blogcular ve etkileyicilerle iletişim kurmak için kampanyalar yürütmenize yardımcı olur.
Ürün İnceleme – Ürün inceleme özelliği, ürün incelemeleri yapan web sitelerini hızla bulur.
E-posta Şablonları – Potansiyel olası satışlar için önceden belirlenmiş e-posta şablonları sunar.
Fırsat Ayrıntısı Ekranı – Her potansiyel müşterinin bilgilerini gösterir ve fırsatlara etiketler ekler.
İş akışı – kullanıcıların sonuçları aramasına ve filtrelemesine olanak tanır.
FİYATLANDIRMA:
Fiyatlar fiyat bazlıdır. Ancak, çevrimiçi incelemeler Temel planın 195 $, Küçük İşletme planının 295 $, SEO Ajans planının 395 $ ve Kurumsal planın 1500 $ olduğunu göstermektedir.

İÇİN KULLANILIR:
Etkileyicileri, blogcuları ve yayıncıları bulma
Destek e-postalarını otomatik izleme ile özelleştirme
Maksimum sonuç elde etmek için veriye dayalı kararlar verme
EKSİLERİ:
Yüklemesi biraz yavaş ve navigasyon biraz karmaşık olabilir
11. GOOGLE ARAMA KONSOLU .
En İyi SEO Araçları Google Arama Konsolu
Web sitenizin Google sıralamasını yükseltmek istiyorsanız, Google’ın SEO aracını kullanmaktan daha iyi ne olabilir?

Google Arama Konsolu (eski adıyla Web Yöneticisi Araçları) Google’ın web sitenize bakış açısını anlamanıza, sitenin arama trafiğini ölçmenize ve site haritanızla ve dizine eklemeyle ilgili sorunları gidermenize yardımcı olur. Birden çok veri noktası ve öneri sağlayarak Google Search Console, SEO’nuzun bel kemiğidir. Not: Bing Web Yöneticisi Araçları, bu araçla birlikte kullanılmalıdır.

Google AdWords üzerinden çalışan Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya ek olarak, Search Console her web sitesi için bir zorunluluktur. Bu aracı Yoast SEO eklentisi ile WordPress’e kolayca yükleyebilirsiniz .

ANA ÖZELLİKLER:
İletişim Kanalı – Web sitelerinizdeki hatalar hakkında bilgi gönderen bir iletişim kanalı görevi görür.
Denetim Merkezi – Kullanıcıların, hatalarını yeniden değerlendirmelerine ve düzeltmelerine yardımcı olan XML site haritalarını izlemelerine olanak tanır.
Veri Kaynağı – Kullanıcıların Google Analytics’e veya diğer analitik araçlara veri almalarına olanak tanır.
FİYATLANDIRMA:
Ücretsiz olarak.

İÇİN KULLANILIR:
Arama motoru optimizasyonu ve veri analizi
Kitle hedefleme ve organik performans izleme
Meta veri testi ve güvenlik izleme
EKSİLERİ:
Bazen uyarılar ve öneriler yanlış bir açıklama ile gelir
Rakipleriniz hakkında herhangi bir bilgi sağlamaz
Yeni sürümde bazı önemli SEO işlevleri eksik
12. MOZ .
En İyi SEO Araçları Moz
Moz, hiç şüphesiz, piyasadaki en iyi SEO Araçlarından biridir. Site denetiminden sıra izlemeye ve backlink analizinden anahtar kelime araştırmalarına kadar Moz’un yapamayacağı pek bir şey yok. Endüstri standardı metrikler ve çeşitli sayfa optimizasyonu önerileri sunar.

Gelişmiş özellikler için MozPro’yu ve tarayıcınızda SEO analizi, Moz puanları ve Google SERP bilgilerine izin veren MozBar tarayıcı uzantısını da yükleyebilirsiniz.

ANA ÖZELLİKLER:
Sıra Takibi – Binlerce trafik yönlendirmeli anahtar kelimenin organik sıralamasını ve performansını izler.
Anahtar Kelime Analizi – Rakip araştırması ve SERP analizi ile yeni anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olur.
Backlink Analizi – Alan Adı Yetkilisi gibi metrikler sağlar ve ek geri bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olur.
Site Denetimleri – Herhangi bir sorun veya hata bulmak için tüm web sayfalarınızı tarar.
FİYATLANDIRMA:
Moz fiyatlandırması
Moz 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Ücretli planlar aylık 99 $ ‘dan başlar ve aylık 599 $’ a kadar değişir.

İÇİN KULLANILIR:
Web sitesi trafiğini ve sıralamasını artırmak
Anahtar kelime araştırması ve sayfa optimizasyonu
Bağlantı profili analizi
EKSİLERİ:
Birçok anahtar kelimeyi keşfetmez
Veritabanı ve metrikler yalnızca ABD için kullanılabilir
13. UBERSUGGEST .
En İyi SEO Araçları Ubersuggest
Ubersuggest’in tanıtıma ihtiyacı yok. Pazarlama gurusu Neil Patel tarafından oluşturulan bu SEO aracı, sektörde mükemmel bir üne sahiptir.

Temelde içeriğinizin erişimini artırmak için çok sayıda uzun kuyruk anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir anahtar kelime araştırma SEO aracıdır.

ANA ÖZELLİKLER:
İçerik Optimizasyonu – Niş anahtar kelimeler sağlayarak bloglar veya web siteleri için içeriği optimize etmenize yardımcı olur.
Rekabet Analizi – Bu, web sitenizin rakiplerinin ne yaptığını veya hangi anahtar kelimelerin daha iyi sıralanmasına yardımcı olduğunu analiz etmenize yardımcı olur.
Anahtar Kelime Analiz ve Öneri – Hedef kitlenizin kullandığı anahtar kelimeleri keşfedin.
FİYATLANDIRMA:
Ücretsiz olarak.

İÇİN KULLANILIR:
Arama motoru sıralamasını yükseltmek için anahtar kelimeleri belirleme
Rekabet analizi hakkında bilgi
EKSİLERİ:
Şikayet edecek bir şey yok; ücretsiz bir araç için oldukça iyi.
14. SPYFU .
En İyi SEO Araçları Spyfu
SpyFu, kullanıcıların rakipleri tarafından kullanılan en karlı anahtar kelimeleri bulmalarını sağlar. Ayrıca, rakipler tarafından yayınlanan her reklam kampanyasını ve organik aramalarını gösterir.

ANA ÖZELLİKLER:
PPC Reklam Sıralaması İzleme – Reklamları doğru şekilde takip etmenize yardımcı olur ve ayrıca genişleme anahtar kelimeleri önerir.
PPC Rakiplerini İzleyin – Yükselen rakipleri ve PPC stratejilerini takip eder.
Anahtar Kelime Gruplaması – Kendi SEO stratejinize dahil edebilmeniz için rakiplerin AdWords’ün anahtar kelime gruplarını gösterir.
AdWord Advisor – Rakipleriniz tarafından yürütülen kampanyaları analiz ederek son derece yararlı anahtar kelimeler önerir.
Anahtar Kelime Casus Aracı – Rakipleriniz tarafından kullanılan anahtar kelimeleri ve onlardan aldıkları tıklama sayısını arayın.
FİYATLANDIRMA:
Spyfu fiyatlandırması
SpyFu, arama sonuçlarına sınırsız erişime sahip üç farklı fiyatlandırma planı sunar. Fiyatlandırma planları aylık 33 $ ‘dan başlar ve yıllık olarak faturalandırılırsa aylık 199 $’ a kadar değişir.

İÇİN KULLANILIR:
Rakiplerinizin anahtar kelime stratejisini gözetlemek
Anahtar kelime grubu analizi
Etki yaratan pazarlama
SEO anahtar kelimelerinin sıralamasını izleme
EKSİLERİ:
Her zaman doğru verileri göstermez
Kullanıcı arayüzü yeni başlayanlar için oldukça karmaşık
15. WOORANK .
En İyi SEO Araçları WooRank
WooRank otomatik bir web sitesi inceleme aracı ve SEO strateji denetleyicisidir. Web sitenizin trafiğini, potansiyel müşterilerini ve satışlarını artırmanıza yardımcı olan tonlarca değerli veri sağlar.

Bu SEO aracı, dijital pazarlamacılar, web yöneticileri ve ajanslar olsun, herkes için mükemmeldir.

ANA ÖZELLİKLER:
Anahtar Kelime Aracı – Anahtar kelime aracı, anahtar kelimeleri ve rakiplerin anahtar kelimelerini keşfetmeyle birlikte sıralamadaki değişiklikleri izlemek için kullanılır.
Site Taraması – Site hatalarını düzeltmenize, güvenlik sorunlarını izlemenize, hızlı bir şekilde dizin oluşturma hatalarını bulmanıza ve yinelenen içerik sorunlarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
SEO İzleme – Açılış sayfalarının trafiğini, anahtar kelimelerle ilgili hızlı bilgileri, web sitesinin çalışma süresini ve genel işlevselliği izleyin.
Satış Araçları – Son derece dönüşümlü satış satış konuşmaları, beyaz etiket raporları, özel PDF rapor şablonları ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olan bir dizi satış aracıyla birlikte gelir.
WooRank Extension – Web sitelerinin ayrıntılı analizini yapan ücretsiz bir araç.
FİYATLANDIRMA:
WooRank fiyatlandırması
WooRank üç farklı plan ve 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Profesyonel planın maliyeti aylık 59,99 ABD doları, Premium plan aylık 179,99 ABD doları ve İşletme planı aylık 249,99 ABD dolarıdır.

İÇİN KULLANILIR:
Mobil görüntüleme
Sosyal medya verileri
SERP sıralaması ve geri bağlantılar
Rakiplerinizin web sitesi analizi
Pazarlama kontrol listesi ve site tarama analizi
EKSİLERİ:
Biraz pahalı
16. YAĞ DERECESİ .
En İyi SEO Araçları
Fat Rank, web sitenizin Google’da nerede olduğunu öğrenmenize yardımcı olan inanılmaz bir Google Chrome uzantısıdır. Dahası, kullanıcıların hem Fat Rank mobil uygulamasından hem de Chrome uzantısından CSV raporlarını hızlı bir şekilde indirmesini sağlar.

ANA ÖZELLİKLER:
Sınırsız Anahtar Kelimeler ve Alanlar – Fat Rank, kullanıcıların rakiplerini geride bırakmasına yardımcı olan herhangi bir web sitesi için sınırsız anahtar kelimeler sağlar.
Grafik Özelliği – Grafik özelliği, web sayfalarının zaman içindeki sıralamasındaki değişikliği gösterir.
CSV ve PDF Raporlama – Kullanıcıya hem CSV hem de PDF formatında derinlemesine ve sağlam analitik raporlar gönderir.
FİYATLANDIRMA:
Ücretsiz olarak.

İÇİN KULLANILIR:
Rakiplerin anahtar kelime araştırması
Hızlı sıralama raporları
Birden çok anahtar kelime kontrolü
EKSİLERİ:
Bir kerede yalnızca bir anahtar kelimeyi kontrol edebilirsiniz
Önceki anahtar kelime verilerini kaydetmenize izin vermiyor
17. SİTELİNER
En İyi SEO Araçları Siteliner
Bu listedeki diğer SEO Araçlarının aksine, Siteliner ek çan ve ıslık ile gelmiyor. Bununla birlikte, hala web sitesi sahiplerinin web sitelerinde kapsamlı bir kontrol yapmasına izin veren güçlü bir araçtır. Bozuk bağlantılar, yinelenen içerik ve daha fazlası gibi sorunları bulmanıza yardımcı olur. Bu, sonuçta kendi arama motoru sıralamalarını artırma ile sonuçlanan web sitelerinin kalitesini artırmak yardımcı olur.

ANA ÖZELLİKLER:
Yinelenen İçerik – Site Bağlantısı, web sitesindeki yinelenen içeriği değerlendirir. Her bir sayfayı bir seferde taramak yerine, aynı anda 500 sayfayı tarar.
Sayfa Gücü – Sayfaların gücünü geri bağlantı sayısına göre analiz eder.
Bozuk Bağlantılar – Web sitesini, bozuk bağlantılar için iyice tarayarak web sitesindeki her bağlantının düzgün çalışmasını sağlar.
Raporlar – Her sayfanın standart XML site haritasına sahip ayrıntılı bir raporunu gösterir.
FİYATLANDIRMA:
Siteliner iki farklı fiyatlandırma planı sunuyor. “Siteliner Free” ücretsizdir ve ayda 250 sayfaya kadar analiz yapmanızı sağlar. Siteliner Premium olarak adlandırılan ücretli sürüm sayfa başına 1c’dir ve ayda 25.000 sayfaya kadar tarama yapabilir.

İÇİN KULLANILIR:
Yinelenen içerik bulma
Bozuk bağlantıları bulma
Web sayfalarınızın gücünü artırma
EKSİLERİ:
Yalnızca dahili analizle sınırlıdır
18. ÇIĞLIK KURBAĞA SEO ÖRÜMCEK .
En iyi SEO Araçları Screaming Frog
Screaming Frog, süper hızlı web sitesi denetimleri yapmanıza yardımcı olan en iyi SEO Araçlarından biridir. Web sitenizin URL’sini girmeniz yeterlidir; bozuk bağlantıları, eksik etiketleri, yinelenen içeriği vb. Bulmak için taramaya başlayacaktır. Screaming Frog tarafından neredeyse hiç hata fark edilmez.

ANA ÖZELLİKLER:
Denetim Yönlendirmeleri – Hem geçici hem de kalıcı yönlendirme zincirlerinin tanımlanmasına yardımcı olur.
İçeriği Çoğalt – Yinelenen içeriği, yinelenen URL’leri ve diğer yinelenen öğeleri bulur.
XML Site Haritaları – URL’ler üzerinde uygun gelişmiş yapılandırmayı yaparak XML site haritalarını hızla oluşturun.
Meta Verileri Analiz Etme – Meta verilerinizi ve sayfa başlıklarınızı uygun uzunlukta olduklarından emin olmak için düzgün bir şekilde analiz edin.
FİYATLANDIRMA:
Screaming Frog ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak yalnızca 500 URL’ye kadar taramak istiyorsanız. Aksi takdirde, yılda 149 sterline mal olan ücretli sürüme yükseltebilirsiniz.

İÇİN KULLANILIR:
XPath ile veri ayıklama
JavaScript web sitelerini tarama
Yinelenen içerik bulma
EKSİLERİ:
Bir API yok
Ücretsiz sürüm sınırlı seçeneklerle geliyor
19. TOHUM ANAHTAR KELİMELERİ .
En İyi SEO Araçları Tohum Anahtar Kelimeler
Tohum Anahtar Kelimeleri, web sitesi sahiplerinin, blog yazarlarının ve etkileyicilerin, arama motoru sıralamalarını artırmak için en değerli anahtar kelimeleri bulmalarını sağlar. Kullanıcılar, belirli bir sorgu için bir arama senaryosu oluşturarak web siteleri için en uygun anahtar kelimeleri bulabilir.

Şöyle çalışır:

İlk olarak, bir soru sormaktan başka bir şey olmayan bir senaryo oluşturun.

Örnek: “hatalı bir PC’niz varsa ve onu düzeltmeniz gerekiyorsa. Ne arardınız? ”

Tohum Anahtar Kelimeleri senaryosu
Bundan sonra, araç size dikeyde olabildiğince çok kişi paylaşmanız gereken benzersiz bir URL sağlayacaktır.

Daha sonra, sorgunuzu yanıtlayan kullanıcılara sahip olacaksınız, yani artık gerçek hayattaki kullanıcılardan geniş bir arama terimleri listeniz var.

ANA ÖZELLİKLER:
Senaryo Oluşturma – Web sitenizin ihtiyacına göre benzersiz bir senaryo oluşturarak benzersiz URL’ler oluşturmaya yardımcı olur.

Tohum Anahtar Kelimeleri – Kullanıcılara ücretsiz olarak farklı tohum anahtar kelimeleri sağlar.

FİYATLANDIRMA:
Tek bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz. Gizli maliyet yok.

İÇİN KULLANILIR:
Senaryolar oluşturarak veri toplama
Gerçek hayattaki internet kullanıcılarından anahtar kelime fikirlerini keşfetme
EKSİLERİ:
Anahtar kelimeler zaman zaman yanlış olabilir
20. MANGOOLLER
En İyi SEO Araçları Mangoolleri
Küçük bir bütçeyle hepsi bir arada bir SEO aracı istiyorsanız, Mangools sizi ele geçirir. Anahtar kelime araştırması, SERP analizi, sıralama takibi ve bağlantı izleme konusunda size yardımcı olabilecek beş farklı SEO aracıyla birlikte gelir.

Çoğu SEO aracının aksine, Mangools muhtemelen hiç kullanmayacağınız ekstra özellikler sunmaz.

ANA ÖZELLİKLER:
KWFinder – Web sitesi sahiplerinin web sitesi içeriği için doğru anahtar kelimeleri bulmasını sağlayan bir anahtar kelime araştırma aracıdır.
SERPChecker – Kullanıcıların, dünyanın farklı yerlerindeki belirli anahtar kelimeler için yüksek sıralama yapan web sitelerini kontrol etmelerini sağlar. Kullanıcılar ayrıca anahtar kelimelerin mobil sıralamasını kontrol edebilir.
SERPWatcher – Kullanıcıların, anahtar kelimelerin sıralamasındaki değişikliği düzgün bir şekilde takip etmelerine yardımcı olur.
LinkMiner – Kullanıcıların rakiplerin geri bağlantılarını analiz etmelerine ve daha fazla backlink fırsatı keşfetmelerine yardımcı olur.
SiteProfiler – Kullanıcılara, süreçlerini dikkatlice analiz edebilmeleri için rakiplerinin web sitelerinin iyi bir görünümünü sunar.
FİYATLANDIRMA:
Mangool fiyatlandırması
Mangools, farklı seviyelerdeki işletmeler için üç farklı fiyatlandırma planı sunar. Ayrıca 48 saatlik para iade garantisi ve 10 günlük ücretsiz deneme süresi sunar. Temel planın maliyeti 29,90 $, Premium plan 39,90 $ ve Ajans planı 79,90 $ ‘dır.

İÇİN KULLANILIR:
Anahtar kelime izleme ve rakip analizi
Bağlantı yönetimi ve yerelleştirme
Alakalı anahtar kelimeleri temel alan sıralama izleme
EKSİLERİ:
İstemciler için bir gösterge tablosu sağlamaz
Veritabanı diğer önde gelen SEO araçları kadar geniş değil
SEO ARAÇLARI SSS.
SEO ne kadar sürer?
SEO çalışmalarınızın sonuçlarını görmek genellikle 3-6 ay sürer. Sadece Eğer bir blog başladı ve web sitesi yepyeni, bu saygın, yüksek Domain Kurumu (DA) sitesine göre dizinin daha uzun sürer. Örneğin, ilk 100.000 aylık ziyaretçimi almam yaklaşık sekiz ayımı aldı.

Artık daha yüksek bir DA’m olduğuna göre, yeni bir sayfa yazabilir, dizine ekleyebilir ve aynı gün Google’ın 2-3. Sayfasında görünebilir. Genel olarak, anahtar her blog yayınına uzun vadeli bir yatırım gibi davranmak ve arama sıralamalarınızı iyileştirmek için düzenli güncellemeler yapmaktır.

En iyi ücretsiz SEO aracı nedir?
Orada ücretsiz SEO araçları bir sürü vardır, ancak ücretli alternatifler gibi çok yararlı özellikleri yok. Ancak, SEO’nuzu izlemek ve ücretsiz anahtar kelime araştırması yapmak istiyorsanız, şu araçlardan birini deneyebilirsiniz:
1. Google Anahtar Kelime Planlayıcı.
2. Moz Bağlantı Gezgini.
3. Google Arama Trendleri.
4. Google Analytics.
5. Google Arama Konsolu.
6. Anahtar Kelime Kahramanı.
7. Çığlık Kurbağa.

Kendi SEO’mu yapabilir miyim?
Evet, SEO stratejileri konusunda bilgili iseniz kendi SEO’nuzu yönetebilirsiniz. Bu blog için kendi SEO’mu yapıyorum – geçen yıl başlattım ve şimdi 300.000 aylık ziyaretçiye yazıyorum, bu yüzden kesinlikle yapılabilir.

İşte kendi SEO yapmak için adımlar:
1. SEO blogları okuyun ve yeteneklerinizi geliştirmek için kurslar.
2. Hedef okuyucularınızı tanıyın.
3. Hakkında yazmak için değerli anahtar kelimeler bulmak için anahtar kelime araştırması yapın.
4. Sayfalarınızı ve blog yayınlarınızı SEO düşünerek yazın.
5. Konuk yayınlarından geri bağlantılarla ve bağlantı kurma sosyal yardımıyla Alan Adı Yetkilisi’ni (DA) oluşturun.
6. Trafiğinizi izlemek için Google Analytics’i nasıl kullanacağınızı öğrenin.

SEO için ne kadar harcama yapmalıyım?
SEO’ya yardımcı olacak birini işe almak istiyorsanız, fiyat bir SEO uzmanı için saatte 75-150 dolar arasında değişebilir (ayda 750-1500 dolar). İleri teknoloji dijital pazarlama ajansları, büyük web siteleri için karmaşık işler için ayda 20.000 dolara kadar ücret alabilir. Ayrıca, SEO araçları ücretsizdir veya ayda yaklaşık 99 $ ‘a mal olur. SEO’da ne harcayacağınızı bilmek için ilk adım, web sitenize ve nişinize dayalı yatırım getirinizi (YG) hesaplamaktır.

SEO zor mu?
Evet, SEO zordur çünkü çoklu disiplinlerde bilgi gerektirir ve arama motorları her zaman algoritmalarını değiştirir ve günceller. SEO’da başarılı olmak için, web siteniz için bağlantı kurma çabalarıyla Domain Authority (DA) oluşturmalısınız. Ayrıca, sıralamalı içeriğin nasıl yazılacağını ve anahtar kelime araştırması, yazma, içerik pazarlaması, WordPress ve daha fazlası konusunda uzman olmanız gerektiğini anlamanız gerekir.

SONUÇ:
Mükemmel bir SEO aracı kullanmak her zaman en iyi sonuçları getirmenize yardımcı olur ve hızlı bir şekilde bir web sitesinin arama motoru sıralamasını artırır. Ayrıca, bu araçlarla içeriğinizi kolayca optimize edebilir ve rakiplerinize göz atabilirsiniz.

Bu araçlarla ilgili en iyi şey, çoğunun ücretsiz deneme sürümüyle gelmesidir. Bu, herhangi bir son karar vermeden önce bunları test etmenizi sağlar.

Hangi SEO araçlarını kullanıyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Dilerseniz Çerez-Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Gizlilik Politikasını Oku